Skocz do zawartości

Astra H- xenon dystanse grill...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Moglibyście doradzić mi jakiej firmy zestaw do przeróbki na xenony wybrać? Jest tego pełno na Allegro i mam problem ze zdecydowaniem się na coś. Zależy mi nie tylko na ładnym wyglądzie, ale żeby xenon dobrze oświetlał drogę, no i żeby był bezawaryjny, żebym nie musiał co chwilę wymieniać zarówek.

 

Myślę też nad założeniem dystansów na wiosnę. Na większe alusy nie mam kasy, poza tym fele które mam aktualnie są w idealnym stanie, tak samo opony. Myślicie, że fajnie by dystanse wyglądały? Nie wiem też ile mm mogę poszerzyć rozstaw, żeby mi o nadkola nie tarły opony. Może 20mm przód, 30 tył?

 

I ostatnie pytanie. Jakiego grillka byście u mnie widzieli? Może zmienić na jakiś bez znaczka? Znacie coś ciekawego?

 

Jeśli macie jakieś propozycje to podzielcie się:-) Linki mile widziane:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Jeśli chcesz mieć dobre xenony to nie wiem czy nie wyjdzie najtaniej kupno kompletu lamp z osprzętem z jakiegoś powypadkowego auta, bo chyba nie chodzi Tobie o te zestawy po 300zł gdzie dają przetwornice i żarówki?

 

Co do dystansów to możesz samemu sprawdzić jakie podejdą: zmierzyć jaki jest luz między nadkolem a oponą (najlepiej wsadzić do środka kilka osó:-) kiedy skręcasz.

Nie wiem czy przy 20/30mm opony nie będą tarły przy skręcaniu i przy pełnym obciążeniu na wybojach.

Warto wiedzieć, że wstawiając dystanse szybciej będą się zużywać łożyska kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja Ci mogę polecić xenony well-done. Mam je juz 4-5 miesięcy i jestem zadowolony. Wcześniej miałem HIDy chińskie i też były dobre, bez porównania do halogenów, ale teraz jest jeszcze lepiej:) trzeba było od razu zainwestować w to, co mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Całych lamp zmieniać nie chcę, za duży koszt. Będę przerabiał te lampy co mam gotowym zestawem. Poczytałem o produktach well-done i faktycznie mają dobre opinie. Nie chcę kupować chińskiego dziadostwa, gdzie będę musiał wymieniać żarniki co parę miechów.

Mondzioł, możesz wrzucić jakieś fotki Twoich lampek, żebym zobaczył jak ten ksenonik się prezentuje? Jaką barwę wybrałeś? Ja się zastanawiam nad 6000 lub 8000.

Lord_wiader, nie wiedziałem, że łożyska się szybciej zużywają. Ciekawe czy efekt wizualny będzie tego wart. Najlepiej by było po prostu większe fele wstawić, np. 17 (bo mam 16), tylko to się wiąże z dużo większymi kosztami.

Zakupiłem niedawno lotkę do siebie. Bardzo dobra jakościowo, nie jakieś tam parchate włókno szklane, gdzie puknę i się połamie. Naprawdę przyzwoicie wykonana, idealnie dopasowana, wkręty już przymocowane są, tylko lakierować i zakładać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Lord_wiader, nie wiedziałem, że łożyska się szybciej zużywają.

Koło jest wysunięte dalej i na łożysko działa większy moment skręcający, przez co szybciej na łożysku powstaną luzy. Nie przesadzajmy jednak, że jazda na dystansach zmniejszy żywotność łożysk np. o połowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam nad 6000 lub 8000.

predzej 4300 albo ostatecznie 6000

8000 sa za niebieskie

 

p.s. well-done tez robia w chinach :twisted:

 

a co do grilla to irmscher ablo steinmetz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak to ja pisałem w sprawie grilla. Irmschery wyglądają super, ale ceny ze strony mnie po prostu przeraziły, zwłaszcza przy kursie euro bliskiemu 5zł. Nie zapłacę w życiu 1000zł za grilla. Będę śledził Allegro, może jakąś używkę trafię. Za tyle kasy wolałbym sprzedać swoje alusy i za 2500 miałbym eleganckie 17...

Co do xenonów to 10.03 będę miał wypłatę i odrazu zamawiam zestawik well-done. Wolę trochę dołożyć i mieć porządny zestaw, a nie taki, w którym będę musiał wymieniać co parę miechów żarniki. Co do barwy to do 8000 może się do mnie drogówka bardziej przyczepić niż przy 6000? O to chodzi? Bo kolorek to wiadomo, wolałbym niebieski:) Ale jak mam mieć z tym ciągłe problemy to już wolę 6000 i mieć spokój. Z drugiej strony Asterka jest świeżutka, więc niebiescy mogą uznać to za oryginał i odpuścić. Jak myślicie?

Co do produkcji w Chinach to większość wielkich koncernów, wszystkie znane marki mają swoje fabryki tam, bo się opłaca, a ich jakość jest dobra. Myślę, że zasadnicze znaczenie mają użyte do produkcji materiały, a nie samo miejsce wytworzenia. Pozdrooo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im bardziej niebieski tym wieksza mozliwosc ze sie doczepia

fabryczne maja 4300

wiec max 6000

jak wsadzisz 8000 to powodzenia zycze

Z drugiej strony Asterka jest świeżutka, więc niebiescy mogą uznać to za oryginał i odpuścić. Jak myślicie?

w Policji nie pracuja idioci :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

w Policji nie pracuja idioci :brawo:

no z tym to bym uwarzal :beer:

 

nie wszyscy w policji to idioci tak by chyba lepiej zabrzmialo :(

 

co do lamp to faktycznie im mniej niebieskie tym lepiej ale i tak bym nie kupywal takiego wynalazku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności