Skocz do zawartości

Zawieszenie przód


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Czy ktoś wymieniał tuleje wahacza przedniego :D Czy są jakieś trudności związane z wymiana - chodzi mi o niespodzianki związane z dostaniem sie do owych tuleji

Czy warto wymienić przy tym sworznie :beer:

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły przydaje się prasa do wyprasowania i wprasowanie tulei

Jeśli wahacz będzie wymontowany, to sworznie można dokładnie zweryfikować - nie zawsze konieczna jest wymiana. Jeśli nie ma luzów, nic nie trze i nie chodzi na sucho to możesz przyjąć iż przynajmniej kilka tys jeszcze pochula. Z drugiej strony do wymiany samych sworzni w przyszłości nie trzeba będzie wyjmować wahacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj ustawiałem zbieżność i mechanior powiedział, że powinienem przymierzyć się do wymiany tulei przednich wahacza. Mam pytanko, bo nie dopytałem. Ile tych tulei jest na wahaczu? Po 1 na wahacz czy po dwie? Wiem, że to banalne pytanie, ale czasem rzeczy oczywiste mogą okazać się mniej oczywiste... Już kilka rzeczy mnie w tym samochodzie zaskoczyło. :shock:

Aha. Po ustawieniu zbieżności mam lekko przekręconą kierownicę. W zasadzie mi to nie przeszkadza, ale kilka stopni jakby w lewo skręcona. Jechać do gościa, żeby skorygował czy można to jakoś szybko samemu załatwić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tuleje wymienialem przedniego wachacz ale tylko 1 od strony chlodnicy wymienilem zbijajac i nabijajac mlotkiem nie bylo wiekszych problemow co do drugiej nie wiem nie wymienialem polecam oryginalne tuleje general motors dobrze wytrzymuja troszke drozsze ale dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Tak jak pisał kolega-są dwie tuleje-pozioma i pionowa (mocowanie w wahaczu). Niedawno kupiłem komplet na Allegro -oryginały po 78 zł za szt.Wyglądają na solidne(w hurtowni za takie same chcieli po 165 zł za szt ! ). Czekam obecnie na wenę twórczą,żeby je wymienić. :shock: Jakbyś chciał to robić samemu (np.wyciągnąć wahacz i zawieźć go do wprasowania tulejek-co na pewno zmniejszy koszt naprawy),to zaopatrz się w klucze typu Torx (do śruby pionowej). Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

Cześć! Tak jak pisał kolega-są dwie tuleje-pozioma i pionowa (mocowanie w wahaczu). Niedawno kupiłem komplet na Allegro -oryginały po 78 zł za szt.Wyglądają na solidne(w hurtowni za takie same chcieli po 165 zł za szt ! ). Czekam obecnie na wenę twórczą,żeby je wymienić. :roll: Jakbyś chciał to robić samemu (np.wyciągnąć wahacz i zawieźć go do wprasowania tulejek-co na pewno zmniejszy koszt naprawy),to zaopatrz się w klucze typu Torx (do śruby pionowej). Powodzenia!

Czy jesteś pewien, że za takie same? Czy twoje maja literki GM ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość STRUS_TM

Cześć! Wreszcie dostałem "wenę" twórczą i wymieniłem tuleje. Nie miały "GM",ale są z "GM-grup"(78 zł/szt).Z wyciągnięciem wahaczy nie ma problemów (klucze: 21, 18, 13, TORX 55). Jeśli ktoś nie ma sprzętu do wciskania tulei-to raczej proponuję oddać do warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: czy tuleje wahacza górnego i tuleje przednie to to samo? Pytam, bo mam do wymiany (jak stwierdził mechanior) tuleje przednie wahacza, a na aukcjach znajduję jakieś tuleje przednie wahacza górnego... Czy to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności