Skocz do zawartości

Zawieszenie przód


Rekomendowane odpowiedzi

Gość STRUS_TM

Cześć! .W Sinterce nie ma górnego wahacza!!! Wahacz jest jeden i ma trzy elementy wymienne-tuleję przednią ("pionowa "-metalowa z wierzchu i w środku-pomiędzy jest guma z dwoma szczelinami), tylna ("pozioma"-metalowa tulejka z gumą na zewnątrz) oraz końcówka wahacza (oryginalnie nitowana-podczas wymiany -po przewierceniu -przykręcana). Jak wyglądają-możesz zobaczyć na allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem, bo nie wiem komu wierzyć. Mechanik wymienił mi tuleje na wahaczach z lewej i prawej strony. Zaraz po wymianie zaprowadziłem auto na wymianę opon oraz na zbieżność (stare opony są pocięte od zewnątrz):

1. Wypasiony warsztat od geometrii: nie zrobimy Panu geometrii, bo tuleje są źle założone. Jedna jest założona od góry, druga od dołu i wahacze nierówno stoją. Po za tym luz na lewym sworzniu i nieskręcony drążek kierowniczy(?!?). Kto Panu to robił?

Kolejna uwaga "Tak to jest jak się jeździ do tanich mechaników!" - "A skąd Pan wie że to był tani mechanik".

 

2. Mechanik który robił sworznie, a wcześniej mały remont silnika. Dodam, że jest to były mechanik serwisu Opla i robi teraz we własnym warsztacie: tuleje włożyłem tak jak były włożone fabrycznie. Nie ma możliwości żeby wahacze krzywo stały. Sworznie sprawdzane - bez luzów. "Pan przyjedzie do mnie to pojedziemy razem na geometrię".

 

Nie znam się na mechanice dlatego mam prośbę abyście pomogli mi ocenić sytuację.

1. Próbują mnie naciągnąć, czy mają rację.

2. Nie chce mu się poprawiać, czy ma rację. Naprawiał mi samochód kilka razy, ale taki już jestem że podchodzę do wszystkich z dystansem.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jest to były mechanik serwisu Opla i robi teraz we własnym warsztacie

 

...co nie znaczy, że jest dobrym fachowcem.

O fachowości najlepiej świadczą opinie osób korzystających z usług mechanika i ich trzeba pytać nim pojedzie się do danego warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tuleje przednie na wachaczach muszą być zamontowane kołnierzem od góry i tak by przerwa w gumie była równolegle do koła (są tam znaczniki jak ją zamocować).

Geometrie rób tylko w stacji gdzie robisz przegląd bo możesz jeszcze do tego kupić sobie nowe opony.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności