Skocz do zawartości

Co to ten filtr węglowy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie chodzi o ten filtr kabiny tylko o jakiś filtr oparów. Co to w ogóle jest? Trzeba to wymieniać? Ktoś mi powiedział żebym sobie to wymienił bo mi auto za dużo pali. Mam Astre F 1.6 Kombi, Benzyna + Gaz.

Gdzie tego filtru w ogóle szukać? Dużo kosztuje? Mam książkę do Astry z wydawnictwa "Sam naprawiam" Ale tam nic ciekawego nie napisali. Gdzie w sieci można by znaleźć dokładny opis najlepiej z jakimiś fotkami lub rysunkami.

 

(Zaznaczam że Google już przerabiałem jeżeli chodzi o ten temat - choć ktoś może uznać że mało dokładnie. Na forum znalazłem tylko ze dwa posty ale mało szczegółowe...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Katalizator to na pewno nie. Tłumaczyli mi ze to coś małego gdzies w okolicach prawego przedniego kola ma sie znajdowac, znalazlem na allegro jakis filtr weglowy i zastanawiam sie czy to moze nie coś takiego, bo ani to nie wyglada na filtr paliwa, ani oleju, ani filtr kabinowy ani zaden inny co bym juz widzial na oczy w mojej astrze (ale calej nie rozebralem wiec moze gdzies sie jeszcze taki chowa).

 

http://moto.allegro.pl/item556156700_astra_1_95r_1_6_benz_filtr_weglowy_filtry.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest filtr oparow paliwa

i sie go nie wymienia tak ot

jest ulokowany za blotnikiem

 

pali Ci za duzo

a nie napisales ile

tylko szukasz przyczyny w czyms

co nie ma na to wielkiego wplywu

bo ktos tak powiedzial

sluchaj dalej takich osob 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tego filtru w ogóle szukać? Dużo kosztuje?

jest pod prawym przednim nadkolem, kosztuje parę dych,ale do spalania to on ma niewiele

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha. Pare dych i za prawym błotnikiem.

 

Co do spalania to jest tak ze z takich rzeczy co ja sam moge wymienic to wymienilem juz tylko filtr powietrza(nie byl za czysty) i przymierzam sie do zbadania sondy lambda tylko tez nie wiem do czego doładnie przystawić ten miernik (do których kabli) oraz na co mam ustawić pokretło w mierniku... Mój miernik wyglada tak:

http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=6/images2006/20060526151209.JPG

 

 

A poza filtrem węglowym, sondą lambda, filtrem powietrza, filtrem paliwa, sprawdzeniem czy się koła równo kręcą to co mógłbym jeszcze samemu sprawdzić albo wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Gawlak, pytał ile pali i nie odpowiedziałeś

nie napisałeś też czy kontrolka silnika się pali no i czy z czytałeś błędy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pali około 12 - 13 na dłuższej trasie, po mieście nie jeżdżę. Żadna kontrolka się nie świeci ani nie mruga.

Nie zczytywałem błędów - wnioskuję że najpierw to polecicie mi wykonać.

 

Dodam że nie deptam na gaz jak szalony i nie wiem gdzie się udać aby zczytać błędy, bo sam chyba nie mogę, no chyba że mogę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znalazłem tylko ze dwa posty

...enikan, słabo szukałeś... o silnikach 1,6 poszukaj... jest dużo o ich dużym apetycie... kombi to ciężkie auto, silnik masz taki nie inny, bez zasilenia w paliwo nie pojedzie... ja rozumiem, że subiektywne odczucie, że dużo pali jest przykre - ale nie da sie na 4 litrach jeździć ...

... oczywiście też uważam, że 12 l/100 km na trasie to dużo za dużo i trzeba coś z tym zrobić...

Nie zczytywałem błędów - wnioskuję że najpierw to polecicie mi wykonać.

... spróbuj - a może akurat coś sie dowiesz... Pozdro... 8)

 

... na autokąciku masz manual do sczytywania ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności