Skocz do zawartości

Co to ten filtr węglowy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Benzyny tyle pali. Nie jestem pewien ale coś mi się wydaje że gazu pali właśnie 10 - 11 na trasie czyli wychodzi ze mniej niż benzyny. Albo mi się coś pomyliło albo coś dziwnego jest z tym autem. Jak na razie zajmę się tym samouczkiem "zczytywania błędów"... Dzięki za pomoc. Chodziło mi głównie o to czym jest ten filtr węglowy i gdzie go szukać. Ale wytłumaczyliście mi że może lepiej "zacząć od początku"... Tak więc jeszcze raz dzieki 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtem weglowym se na razie glowy nei zawracaj

zczytaj bledy

wymien filtr paliwa i powietrza

zmein swiece i kable WN

a potme bedzeimy myslec razem w czym moez byc jeszcze problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z czytywaniem zajmę się dopiero w następny poniedziałek bo na razie auto odstawiłem do lakiernika który obiecał że nowy błotnik pomaluje ale dopiero w piątek.

 

Filtr paliwa i filtr powietrza zmieniłem w poprzednim tygodniu.

 

A więc rozumiem że mam do zmiany świece (które nie wiem czy kiedykolwiek były zmieniane), z czytać błędy, wymienić kable i dopiero się odezwać czy dalej dużo pali... A w ogóle to co to za kable WN? Te które idą do świec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha. A to te to już zmieniałem - sam o tym zapomniałem, dopiero przed chwilą mi się przypomniało - bo z tą zmianą to była szybka akcja podczas podroży..

 

(Niedawno zmieniałem lecz dużo palił już wcześniej - ale nie od zawsze).

 

Tylko nie wiem czy dobrze to podpiąłem. Bo pospinałem te same "wyjścia" z tymi samymi świecami jak wcześniej - nie wiem nawet czy jest jakaś różnica czy nie ma gdybym pomieszał. Ale kable które kupiłem są odrobinkę dłuższe niż te stare (tak o 3 do 5 cm dłuższe) czy to w czymś przeszkadza że są dłuższe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enikan, nie ma takiej opcji,żeby zamienić miejscami kable

są odrobinkę dłuższe niż te stare (tak o 3 do 5 cm dłuższe) czy to w czymś przeszkadza

niby nie,ale jak się kupuje tanie sztuki uniwersalne,to ich jakość jest jaka jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiem że to najtańsze ale właśnie sie dowiedziałem że gybym miał inny "rozdzielacz zapłonu" to kable były by w sam raz. To znaczy ja mam taki czarny jak na tym obrazku:

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/egrp1.jpg

A niektórzy mają taki czerwony jak na tym:

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/silnik_zaz.jpg

 

I chyba dlatego te kable tak uniwersalnie robią, tak czy inaczej przy zakupie następnych będę pamiętał o czym teraz nie wiedziałem...

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności