Skocz do zawartości

1.9cdti: Poziom cieczy chłodz. Sprawdzanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Właśnie taki komunikat jak w temacie wyświetla mi się co jakiś czas na ekranie, oczywiście po pierwszym razie poziom płynu został sprawdzony i niby wszystko jest ok...

Może ktoś miał podobne objawy i coś podpowie...

 

Ostrzeżenie pojawia się na ciepłym silniku, po przekroczeniu temp. płynu 73'C (podawana w menu "testmode") czyli po otwarciu termostatu i co kilka - kilkanaście minut daje o sobie ponownie znać.

Wg wskazań temperatura osiąga max. 85'C i poza tym nic się nie dzieje.

 

Zastanawiam się, czy to pada czujnik a może układ się zapowietrzył?

Gdzieś niedawno przeczytałem że 1.9 ma autoodpowietrzanie, zresztą sam nie znalazłem nic co wyglądałoby na jakiś zaworek do tego celu.

Niewiele wiem o silnikach, natomiast z jakąś podpowiedzią potrafiłbym się zabrać za likwidację usterki. Jak zlokalizuję czujnik przynajmniej przeczyszczę styki...

 

Auto dwuletnie, niedawno po przeglądzie 60000km...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odpowiedź jest prosta :

 

ten typ tak ma :lol:

 

Mam to samo przy mocniejszym przyspieszaniu na zimnym silniku.

Kumpel ma podobna zafirę i ma to samo juz od 2 ch lat.

 

Płyn w normie . Wiec nie ma sie tym co przejmowac tylko jeźzić :roll:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ni ekoniecznie, ja nie mam takich objawow ani przy nagrzanym silniku ani przy zimnym ani przy szybszym ruszaniu, wiec raczej to nie jest ze TTTM...

inna sprawa ze nie ma co sie za bardzo tym przejmowac jesli ni eubywa plyn w chlodnicy ani ni eprzybywa oleju...

na jakim poziomie jest ciecz chlodzaca (blizej min blizej max) - niedawno byl robiony przeglad przy 60kkm i auto dwuletnie a plyn nie byl wymieniany? moze gdzies czujnik, kabelki zwyczajnie poruszyli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przejeździłem nią rok i dopiero od niedawna mam ten problem...

 

Auto miało przegląd w wakacje (sprawdziłem dziś fakturę - tylko olej, filtry, wzrokowa kontrola i ew. dolewka) a od tej pory doszło jeszcze jakieś 7 tys.km.

 

Poziom płynu lekko przekraczał max (na zimno, oczywiście) więc odciągnąłem nadmiar ale nic się nie poprawiło.

 

Szukajka wyrzuca jedynie post kogoś z silnikiem 2.0 (2001r) kto miał podobny problem - rozwiązania brak, tylko propozycje wymiany...

 

Czujników na Allegro brak, za to jest nowość z 2009 roku czyli książka "Sam naprawiam..." :lol:) Kupić raczej nie zaszkodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość lucass.b

Mam astre 1.9 120km i tez pojawia mi sie ten komunikat za kazdym razem na poczatku trasy raz czasami dwa razy, pozniej już nie, Twierdze ze woda dochodzi do jakies temp, wtedy pojawia sie ten komunikat, wiec tez twierdze ze ten typ tak ma.

(oczywiscie plyn w normie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności