Skocz do zawartości

Problem na zimnym silniku,ale i nie tylko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Załozylem tydzien temu gaz sekwencyjny do mojej vectry, i po montazu okazalo sie,ze rano przy odpalaniu a odpala na bezynie, zanim nie osiagnie 20 stopni silnik nierowno pracuje. Objawy podobne sa do pracy silnika tylko na dwoch tlokach jesli sie zagrzeje,i przelaczy na gaz to na gazie jest idealnie, czasem zdarza sie, ze i na goracym rowniez nie pracuje rowno. Jesli odepne akumulator i zresetuje komputer, bede jezdzil na benzynie to bedzie luks do poki nie wlacze gazu. Rano odpali i obroty beda rowniutkie i nie szarpie tym samochodem. Po zalaczeniu gazu rano znow bedzie szarpac. Wymienilem sonde lambda teraz musze szukac dalej.

Wyskakuje check, ktory mowi o zlym dzialaniu sondu lambda, trzech gosci podpinalo pod komputer i to samo stwierdzili, lecz to tylko diagnoza komputerowa, a jesli chodzi o gaz to gazownik ustawil odpowiednia mieszanke, ale dalej to samo.

Czy czujnik polozenia walka moze byc za to odpowiedzialny? choc jesli by to byla jego wina to na gazie rowniez by bylo to samo, a jednak na gazie jest okey

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szukaj instalka jest trochę źle skalibrowana.

Jak pracuje na LPG to ECU stara się adoptować do tych wartości które dostaje i rozjeżdża się mapa PB.

Jedź do gazownika żeby lepiej zestroił instalacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, wiesz że to nie takie proste. Najpierw 3ba pare piwek, potem może coś się wymyśli...:lol:

Czujnik położenia wału raczej nie ma nic do rzeczy. Męcz tych gazowników, którzy Ci instalacje zakładali- w końcu na gwarancji jest...

pozdrrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Batman1987

Mam dokładnie to samo. Byłem u gazownika i mi powiedział że nie ma się pod co podpiąć bo to jest za stara instalacja. Parownik jest Landi Renzo SE81. Co mam z tym fantem zrobić?? Jak potrzeba więcej szczegółów to pisać, to postaram się je dostarczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Batman1987, z tego co wiem (bo kiedys kontaktowalem sie z autorem tego tematu) to wymienili mu po prostu komputer (sterownik LPG) i od razu problem ustąpił. -Co nie znaczy oczywiscie, ze u Ciebie bedzie taki powód problemów.

 

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjeciu (- o ile sie nie myle -) to jest emulator sondy lambda. Sterownik to jest większa puszka. Ale wymiana komputera -sterownika (oczywiscie przy zalozeniu ze jest konieczna) wiaze sie chyba z koniecznoscia wymiany calej instalacji elektr. LPG; chyba, że wymieniany jest na taki sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Okazało się że byłem w błędzie - nie mam instalacji pierwszej generacji, tylko drugiej :-/ i teraz pytanie o opłacalność założenia komputera do mojej astry?? Parownik jest Landi Renzo, czy komputer musiałby być tejże samej firmy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Batman1987, a co jest na wężu doprowadzającym mieszankę z parownika do mono wtrysku ?

silniczek krokowy czy śruba czy jedno i drugie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności