Skocz do zawartości

problem z silnikiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam mam problem z silnikiem kupilem 6 letnią zafire 2litry w dizlu 100km przebieg 150000 sinik zyleta ale 2razy zdazylo misie ze przy predkosci ok 120 wcisnołem gazu i w pewnym momecie zaczol glosniej klepac i ful gaz a zamną czarno szybko wyłaczylem zaplon i po chwili bylo ok pomuszcie

 

[ Dodano: Nie Mar 08, 2009 20:11 ]

witam mam problem z silnikiem kupilem 6 letnią zafire 2litry w dizlu 100km przebieg 150000 sinik zyleta ale 2razy zdazylo misie ze przy predkosci ok 120 wcisnołem gazu i w pewnym momecie zaczol glosniej klepac i ful gaz a zamną czarno szybko wyłaczylem zaplon i po chwili bylo ok pomuszcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czytamy regulamin forum i witamy sie w odpowiednim dziale

2) piszemy cos o swoim aucie - nie jestesmy wrozkami...

 

zaswiecila sie jakas kontrolka?? spadek mocy? czy tylko zaslona dymna z tylu??

 

BTW skad wiesz ze silnik zyleta?? juz 2 razy ci tak zakopcil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

odpowiadam na pytanie skad wiem ze silnik zyleta

kolega ma taka samą zafire od nowosci i ma przejechane ok 190tys jechal moja ipowiedzial ze silnik tyka jak zegarek oraz bylem juz u mechanika na kompie wykasowal wszystkie błedy a były 4 . i tez powiedzial ze silnik tyka super, wczoraj znów silnik zwariowal i dzisiaj jade znów na kompa i bedziemy widziec co pokaze ,oczywiscie napisze ci, apropo tego zdazenia z tym silnikiem to najpierw ma uczucie jagby palil na 3 cylindry a po chwili zacznie glosno klepac i jagby kto gaz do dechy wcisnol i zamna czarno,pierwszym razem jak mi sie to stalo wcisnolem sprzeglo to obrotomiez poszedł na ful i oswieciła sie ta zołta lampka szybko wyloczylem zaplon i po odpaleniu było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce straszyc - ale to moze byc wtrysk, proba przelewowa by sie przydala...

no i napisz wreszcie, prosze, jakie masz auto... jaki silnik. jak nie chcesz tego umieszczac w podpisie usera to przynajmniej w poscie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przeciesz napisale ze zafire 2litry w dizlu. mam juz diagnoze jest bolesna .turbinka

jak wiesz gdzie mozna kupic nowa lub dobra

 

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 19:01 ]

ten moj silnik to2,0dti dopiero teraz sprawdziłem w dowodzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o turbinach juz sporo poruszano na forum, jaki blad wyskoczyl? bylo cos wczesniej przy silniku robione?

tylko dziwne ze to turbina, nie bierze ci oleju?? tzn objawy dziwne jak dla mnie na turbine,...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam dzieki ze odpisałes mechanik postawil taka diagnoze.

 

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 22:00 ]

objawy sa takie ze podczas jazdy na wyzszym biegu i niskich obrotach silnik sie meczy i turbinka nacisnie oleju do weza ktory idzie do interkulera i w pewnym momecie jak dostanie obrotów to zassie olej do kolektora ssacego i olej dostaje sie do komory spalania i dostaje wysokich obrotów

 

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 22:03 ]

gdy zdielismy waz ktory idzie z interkulerado silnika i zapaliłem silnik dalem troche gazu to mechanik był czarny od oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności