Skocz do zawartości

laptop


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kill3rReaper

Moja opinia jest taka, że nawet lepiej kupić gorszy komputer. Wiem na własnym przykładzie. Mój pierwszy komputer (niekompletny na dodatek) dostałem od Cioci. Miał on parametry: Celeron 66Mhz DX-2, 16MB RAM, karta graficzna (nie mam pojęcia nawet jak się nazywała) 1MB (czyli 800x600 i 256 kolorów). Na takim sprzęcie śmigał Windows 95. To było w wakacje między 6 klasą podstawówki a 1 gimnazjum. Za tych czasów jeśli dobrze pamiętam to wychodziły już Athlony 1.8Ghz i po 256/512MB RAM w kompach. Było to chyba coś koło premiery Intel Pentium 4. Przez to że na moim kompie ledwo pasjans chodził, musiałem się zająć czymś innym. Na pierwszy ogień poszło zajmowanie się sprzętem, bo co chwilkę wymieniałem kolejne rzeczy w nim. Później HTML, programowanie w Pascalu. Dzięki temu dzisiaj wiem troszkę więcej w dziedzinie informatyki, niż koledzy, którzy zajmowali się w tym czasie w "pykanie" w różne gierki, bo robią to do teraz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan

programowanie w Pascalu.

Jeszcze tego uczą ? Pamiętam jak po technikum gdzie miałem TurboPascal poszedłem na studia gdzie było C++ i zawsze myliły się operatory które trochę odmiennie działały.

 

A wracając do tematu to kup laptopa z Linuksem i niech dziecko się uczy jego obsługi na na Windowsie to będzie tylko grać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

A wracając do tematu to kup laptopa z Linuksem i niech dziecko się uczy jego obsługi na na Windowsie to będzie tylko grać

moze troche inaczej ;) kup laptopa bez systemu ;) bo laptopa z linuxem ciezko chyba dostac ;) a zawsze odpowiednia wersje sciagniesz legalnie z neta ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek_K

Tak, a jeśli chcesz ładnie opakowany system Linuxowy, to poszukaj w kioskach(pojawia się specjalne czasopismo z dystrybucją Linuxa; koszt ok. 20 zł). Najłatwiejszym do opanowania Linuxem będzie Mandriva(dawniej Mandrake).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

A ja mam lepszy pomysł :beer: Zamów za darmo oryginalnego Ubuntu ;) Za darmo dostaniesz oryginalną płytkę i nawet za transport nie zapłacisz :beer: Oczekuje się go tylko od 4-6 tygodni, ale kiedyś mi po tygodniu przyszło ;) Więc najlepiej go już zamów i będzie akurat :beer: Linux Ubuntu jest bardzo prostym systemem, jednak dla małego dziecka nie wiem czy będzie się w 100% nadawał. Za to kolega ma OpenSuse i nawet raz nie wszedł do konsoli żeby coś, zrobić, więc sądzę że on byłby odpowiedni również :beer: Każdego Linuksa można za darmo ściągnąć z internetu i wykorzystywać w dowolnym celu, nawet w komercyjnym ;)

 

huri_khan, Ja sam się uczyłem na własną rękę programowania :drunk: Zaczynałem w Pascalu, bo jak zobaczyłem C to nie za bardzo wtedy wiedziałem co się dzieje ;D Później był Delphi, kilka podejść do Assemblera i przejście do C++ w którym aktualnie programuję. No i jeszcze równolegle z C++ zobaczenie jak działa Java i Java na komórki, z czystej ciekawości :drunk: No i w między czasie programowanie stron internetowych, ale za nim nie przepadam (HTML, CSS, PHP, JavaScript). W technikum informatyczny mieliśmy 2 lata programowania z facetem od matmy, który interesuje się informatyką i programowaniem więc trochę programowania obiektowego się liznęło :beer:

Ups, trochę zjechałem z tematu ;) Sorry za offtop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek_K

Kill3rReaper, na zamówione dystrybucje Linuxa mój brat czekał średnio 4 tygodnie, także lepiej nie ryzykować i kupić w kiosku(np. CHIP Special Linux). A poza tym dostajesz do tego podstawową instrukcję po polsku w wersji papierowej. A zamawiając, dostajesz samo pudełko z płytą.

Ubuntu ma specjalną wersję dla uczniów nazywającą się EduBuntu. Ale Mandriva z interfejsem KDE jest chyba najprostszym systemem spod znaku pingwina ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Nom, Mandriva jest bardzo prościutka ;) Ale IMHO, lepszy jest GNOME od KDE. Na pewno jest prostszy. Jak zobaczyłem KDE 4.2 w Ubuntu to nie wiedziałem co się dzieje. A w GNOME wszystko jest pod ręką ;)

A, no i warto dodać że w Linuksie z zainstalowanym KDE jest straaasznie dużo gier ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja doradze same ubuntu i jak chcesz to jest stronka z dystrybucja tego oprogramowania za free ,podajesz adres i przysyłają ci gotowa płytek z instalka i tzw wersje live czyli do odpalenia gotowy system na plycie,fajna sprawa jesli masz slabego kompa to live zapodajesz i dzial ,systemik posiada srodowisko graficzne bardzo uproszczone i pelny dostep do sterownikow. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki wszystkim za info juz kupilem sprzecika ale i tak zdania nie zmienie ze taki ezabawki troszke za wczesnie na komunie.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności