Skocz do zawartości

Silnik 2.0 dti problemy z mocą


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam duży problem z moją zafirą. Moja auto 2.0 dti z 2001 przejechane ok 200 tyś. Zacznę od początku. Po dłuższym okresie eksploatacji okazało się że auto odpala na 2 świecach żarowych. Decyzja wymiana świec. Tak się składa że w domu mam dodatkowo 2 podstawy dti/dtl tak poprostu. Ponieważ świec nie dało się wykręcić zmieniłem głowice na jedną z dodatkowych silników i 4 świece na beru. Głowica poszła do splanowania i .... zaczęło się. Samochód stracił moc. Wina-przepływomierz. Kupiłem przepływomierz fakt że zamiennik ale powinien chodzić. Po założeniu nowego przepływomierza samochód bardzo ładnie odpala itp ale powyżej 2,5 tys lub sciśnięciu gazu w ,,podłogę" zaczyna się przyspieszanie z bujaniem. Wymieniłem przepływomierz (0 281 002 428) poraz drugi i nadal jest to samo. Już kompletnie nie wiem co mam robić.

Oto rzeczy których dokonałem do tej pory:

-sprawdzenie wydechu, katalizatora

-sprawdzenie przewodów od podciśnienia

-wymiana przepływomierza

-sprawdzenie innego przepływomierz o innych niż moje nr 0 281 002 180 (troche lepiej ale nadal jest bujanie).

-podłączenie do komputera (tylko 4 błedy w tym 2 nie znaczące i 2 z przepływomierza)

-odłanczanie kompletnie przepływomierza (wtedy to już wogółe check i umarł w butach mocy kompletnie brak)

-stosowanie dodatków do paliwa

-wymiana filtrów powietrza paliwa oleju wraz z olejem

 

Pomóżcie bo już wychodzę z siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hejka.

Czy przy tych 2500 obrotów jak wciskasz gaz to dechy to zapala się check zapala się czy nie mi się wydaje że nie załącza się turbina dlatego jest taki słaby sprawdziłeś zawór doładowania turbiny częsta przyczyna. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Check nie zapala mi się żebym nie wiem na jakich obrotach trzymał samochód. Turbina się załącza bo jest to uderzenie mocy czuć je.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-sprawdzenie wydechu,

na czym polegalo sprawdzenie wydechu?

 

zaczyna się przyspieszanie z bujaniem

co to znaczy przyspieszanie z bujaniem? wartosc przyspieszenia ci oscyluje czy buja autem? a moze jakies dudnienia slyszalne z okolic silnika/wydechu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być że pompa wspomagania hamulców podciśnienia nie trzyma zobacz też i wyczyść elektrozawory i zawór egr mi to pomogło gdzieś na forum jest opis jak je wyczyścić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

-sprawdzenie wydechu,

na czym polegalo sprawdzenie wydechu?

 

Polegało na zdjęciu wydechu od samego silnika jechania samochodem kompletnie bez wydechu, a potem wyrzuceniu z calej tej rury wszystkiego co było zbędne. Katalizator nie jest zapchany.

 

zaczyna się przyspieszanie z bujaniem

co to znaczy przyspieszanie z bujaniem? wartosc przyspieszenia ci oscyluje czy buja autem? a moze jakies dudnienia slyszalne z okolic silnika/wydechu?

Dzwięk silnika jest standardowy nie słychać żadnych niepokojących odgłosów, w trakcie przyspieszania chodź z gazem w podłodze odbywa się to bardzo wolno i jest to przerywane hmmm takim sekundowym odebraniem mocy i powrót mocy odebranie i powrót i tak w kółko.

 

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 16:58 ]

może być że pompa wspomagania hamulców podciśnienia nie trzyma zobacz też i wyczyść elektrozawory i zawór egr mi to pomogło gdzieś na forum jest opis jak je wyczyścić

Pompa wspomagania hamulców ? Jak to ma związek z przyspieszeniem ? Erg było sprawdzane jest czysto, elektrozaworów nie sprawdzałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wspomagania hamulców wytwarza między innymi też podciśnienie do zaworu egr jak będzie za niskie to się zawór nie otworzy i auto nie idzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega miał w astrze coś podobnego przy przyspieszaniu szarpało mocą ASO zlokalizowało usterkę w kontroli trakcji – Zapłacił 150 za diagnostykę i na razie wyciągnął bezpiecznik i jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności