Skocz do zawartości

opel astra dusi mi go


Gość benek90

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy posiadam opla astre f z 93 roku z silnikiem 1,6 8v i mam taki problem gdyz wymienilem miesiac temu tlumnik i zamiast katalizatra wlozyli mi jakas maskownice czy cos tam auto mialo chodzic ciszej a chodzi glosniej gdy zwiekszam obroty jak dodaje gazu to bardzo buczy i jak jest zimny to sa wyszle obroty dopiero jak sie nagrzeje to sa normalne i mam pytanie jak najlepiej ja wyciszyc?:cry:???co mam zrobic zeby ona ciszej chodzila???bo mnie cos juz trafia prosze o porady!!!!z gory dziekuje

 

pierwsze co to regulamin i witamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak najlepiej ja wyciszyc?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif???co mam zrobic zeby ona ciszej chodzila???bo mnie cos juz trafia prosze o porady!!!!z gory dziekuje

jak masz pustą rure zamiast kata,to i ci głosniej pracuje

a czemu obroty wyzsze?kat zatrzymuje temperature spalin,a jak go nie ma,to sonda może przekłamywać-tak to można teoretycznie wytłumaczyć

jak widzisz brak kata nie był dobrym pomysłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niema jakiegos sposobu by wyciszyc albo chociaz zmniejszyc obroty?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mialem podbny problem i to sa chyba jedyne opcje:

-odpenij sonde,zapli ci sie kontrolka od silnika ale to tylko przez to ze sady nie bedzie i zobacz jak ci bedzie jezdzil bez sondy, jezeli bedzie gorzej lub tak samo to niestety nowy katalizator,na alegro maja dobre ceny i np specjalne do LPG wloz kat. podlacz sade i gitarka.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie a TY jak odpieles ta sonde to lepeij dzialalo Ci ciszej Ci chodzil i obroty byly mnniejsze???a mam jeszcze pytanie nieparuja Ci szyby od srodka???bo mi strasznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

odpiecie sady nie spowoduje ze ciszej bedzie chodzil tylko moze miec wplyw na obroty i z tego co ktos mi tlumczyl moze byc lepje lub gorzej u mnie bylo raz tak raz tak wiec zdecydowalem-zakup katalizatora 450zl wspawanie i podlacznie sondy.Sonda steruje po odczytaniu pozimu spalin ile powietrza powinien silnik zasysac aby spalnie bylo jak najbardziej ekonomiczne, z tego co gdzies wyczytalem, a zeby odczyt byl dobry mosi byc katalizator wiec jak masz wyjety to mechanik odrazu powinien ci odpiac sonde bo daje zly odczyt do silnika.

Jedyny minus odpiecia to minimalnie wieksze spalanie.

Dzwiek masz bo masz, chyba, pusta puszke pod autem i spaliny wpadaja tam z duza predkoscia i poprstu obijaja sie o sciany pozostalosci po katalizatorze bo z tego co rozumiem masz wypruty???

Jezeli upierasz sie przy tym ze nie chcesz miec katlizatora wspawaj jakas rurke zeby zlikwidowac dzwiek albo strumienice.

 

[ Dodano: Sro Mar 25, 2009 21:52 ]

odpiecie sady nie spowoduje ze ciszej bedzie chodzil tylko moze miec wplyw na obroty i z tego co ktos mi tlumczyl moze byc lepje lub gorzej u mnie bylo raz tak raz tak wiec zdecydowalem-zakup katalizatora 450zl wspawanie i podlacznie sondy.Sonda steruje po odczytaniu pozimu spalin ile powietrza powinien silnik zasysac aby spalnie bylo jak najbardziej ekonomiczne, z tego co gdzies wyczytalem, a zeby odczyt byl dobry mosi byc katalizator wiec jak masz wyjety kat. to mechanik odrazu powinien ci odpiac sonde bo daje zly odczyt do silnika.

Jedyny minus odpiecia to minimalnie wieksze spalanie.

Dzwiek jest bo masz, chyba, pusta puszke pod autem i spaliny wpadaja tam z duza predkoscia i poprstu obijaja sie o sciany

Jezeli upierasz sie przy tym ze nie chcesz miec katlizatora wspawaj jakas rurke zeby zlikwidowac dzwiek albo strumienice tyle ze przed taka decyzja zobacz jak ci chodzi z odpieta sonda i jezeli nadal chodzi zle, mi np raz niechcial wchodzic an obroty a raz szalal na najwiekszych, to szykuj sie na katalizator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie jakies tanie sklepy intenetowe gdzie mozna nabyc katalizator i czy od astry 1.4 lub corsy bedzie pasowal?:D

 

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 08:33 ]

mamm jeszcze jeden problem natomiast centralka jedne drzwi sie raz zamykaja raz nie co moze byc przyczyna bo jakby silniczek byl spalony to wogole by sie nieotwieraly ani zamykaly nie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja kupilem ze sklepu z allegro, dobrze dobieraja, szybko wysylaja, jedyny kontak jaki mam to gg 8924630 dogadaj sie jaki a koleszka ci wystawi na allegro

a co do dzwi to nie mam zielonego pojecia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności