Skocz do zawartości

Odwieczny problem samochód z kluczykiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!!

 

Na poczatek chce zaznaczyc ze przeczytałem wiele wątków na forum na temat niegasnącego samochodu z kluczykiem i odpowiedzi nie znalazlem...

 

Było:

 

Przekręcałem kluczyk w stacyjce, zapalały się kontrolki na desce rozdzielczej po czym jedna po drugiej gasły i dopiero wtedy odpalałem autko

 

Jest teraz:

 

Przekrecam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej po czym jedna po drugiej gasną oprócz samochodu z kluczykiem...odpalam autko i od razu gasnie samochód z kluczykiem...

 

 

Pytania mam dwa:

 

1. Czy wiadomo bez odczytania błędów których podzespołów taka reakcja komputera może dotyczyć?

 

2. Czy w ogóle występuje u mnie jakikolwiek problem gdyż przed momentem dzwoniłem do jednego z serwisów w Łodzi i powiedzieli mi że jeżeli gaśnie po odpaleniu silnika to jest wszystko ok...(ale ja jestem podejrzliwy i uważam że nic nie dzieje się bez przyczyny:))

 

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

bledy mozesz sam sprawdzic czy sa

opisywana wiele razy metoda gazu i hamulca powinna u Ciebie zadzialac

ale szczerze watpie zeby cos wykazalo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

jak gasnie to dobrze

martw sie jak sie bedzie palic po odpaleniu http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz:

 

Przekrecam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej po czym jedna po drugiej gasną oprócz samochodu z kluczykiem...odpalam autko i od razu gasnie samochód z kluczykiem...

 

ile czekasz z zapaleniem od zgasniecia kontrolek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. michal2502, według mnie pojawił Ci się jakiś mało znaczący błąd i dlatego Ci nie gaśnie ta kontrolka z kluczykiem przynajmniej w moim przypadku tak było. Tyle że ja mam silnik benzynowy więc nie wiem jak jest u Ciebie. Mi nie gasnęła ta kontrolka i miałem błąd 0400. Skasowaliśmy z kolegą błąd na kompie i ta kontrolka z kluczykiem po tej operacji zaczęła gasnąć (dodam iż po odpaleniu też gasnęła jak u Ciebie). Sprawdzałem przed dwa dni czy są jakieś błędy, ale ich nie było (kontrolka nadal gasnęła). Na trzeci dzień kontrolka po przekręceniu kluczyka (ale nie odpaleniu silnika) mi nie zgasnęła. Zczytałem błędy i okazało się ze znowu 0400 (nieszczęsny EGR). Teraz wiem że jeżeli u mnie od razu nie gaśnie ta kontrolka to mam w pamięci błąd. Wydaje mi sie że u Ciebie też w pamięci został jakiś błąd i dlatego masz taki objaw. Sprawdź błędy i skasuj je i sprawdź czy gaśnie. Daj znać jakie są objawy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No mam nadzieje że na początku kwietnia jakoś sprawdzę co to dokładnie jest...wynikami oczywiście podzielę się na forum...jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie albo doświadczył podobnej sytuacji to proszę ją opisać...

 

 

 

P.S.

 

Jest teraz:

 

Przekrecam kluczyk w stacyjce, zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej po czym jedna po drugiej gasną oprócz samochodu z kluczykiem...odpalam autko i od razu gasnie samochód z kluczykiem...

 

ile czekasz z zapaleniem od zgasniecia kontrolek?

 

hmmm no gasną mi po kolei po jakiś 3 sec....teraz zostaje tylko samochodzik z kluczykiem...i ile bym nie czekał to ona chyba nie zgaśnie chociaż więcej niż 10sekund to raczej nie wytrzymałem:) A ma to jakieś znaczenie?? Powinienem poczekać dłużej?

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma to jakieś znaczenie?? Powinienem poczekać dłużej?

 

nie wiem, ale ja mam tak ze kontrolka z kluczem najdluzej sie swieci. wszystkie gasna a ta dopiero za chwile.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

u mnie kiedyś też nie gasła po włączeniu zapłonu tylko po uruchomieniu silnika, później bez żadnej ingerencji zaczęła gasnąć po włączeniu zapłonu, a teraz to szczerze nie wiem bo jak odpalam to wtedy patrze czy wszystko zgasło czy sie coś świeci :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomus517

Mój problem sam się dzisiaj rozwiązał. Zrobiłem dzisiaj jakieś 200 km zapaliłem potem autko a kontrolka z kluczem zaczeła gasnąć razem z innymi kontrolkami :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności