Skocz do zawartości

[B] slynna kontrolka auta z kluczykiem - intrygujace pytanie


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moze to glupie pytanie a moze sie czepiam ale nie daje mi to spac http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

zapalam auto (nie ma znaczenia czy zimne czy zagrzane), czekam az zgasnie kontrolka swiec zarowych zapalam auto kontrolka auta z kluczykiem gasnie i zapala sie na chwile (sekunda -dwie)

 

albo

zapalam auto, czekam az gasnie kontrolka swiec zarowych a potem zgasnie kontrolka auta z kluczykiem, zapalam auto kontrolka sie nie pojawia wiecej

 

zczytywanie domowym sposobem nie daje zadnego wyniku

 

czy cos jest nie tak, czy ja jestem przewrazliwiony??

poruszalem juz ten temat przy swiecach zarowych - ale wtedy wydawalo mi sie ze moze cos ze swieca przy duzym mrozie... ale to chyba nie to http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

dzieki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jedyne wyjscie to sprawdzic na normalnym Techu. To moze byc swieca, ale chyba troche za szybko gasnie kontrolka. U mnie swieci sie jakies 1-2 minuty, az silnik nieco sie rozgrzeje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swieci sie jakies 1-2 minuty, az silnik nieco sie rozgrzeje.

dlatego wlasnie zalozylem nowy watek, bo nie pasuje to do swiec... obaczy sie za tydzien jestem umowiony w serwisie opla to im o tym powiem...

zastanawialem poprostu sie czy i wy tak macie... czy TTTM czy tylko JTM ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak nic sie nie dzieje i nie ma bledow po wcisnieciu pedalow to po co kombinowac.

Szkoda kasy na Techa. Takie jest moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic sie nie dzieje i nie ma bledow po wcisnieciu pedalow to po co kombinowac.

Szkoda kasy na Techa. Takie jest moje zdanie.

tez tak uwazam, ale poniewaz mam gwarancje ??? to niech sobie sprawdza :? ja zglaszam tylko ze cos sie dzieje... zreszta jade z czyms innym, ale pewnie i tak podepna kompa...

 

tzn mam uczucie twardnienia pedalu hamulca, niby hamuje normalnie (choc ostatnio wydawalo mi sie ze juz nie) ale wystarczy lekko dotknac pedalu a auto juz debieje, zazwyczaj hamowanie jest plynne. to wyglada jakby brakowalo plynnej regulacji hamowania (jest tylko brak lub silne hamowanie) za chwile wszystko jest w normie. zdarza sie to od czasu do czasu.

z postow czytalem ze to moze cos z vacuum pompa... albo wezykami od niej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak masz gwarancje to zmienia postac rzeczy - korzystaj z niej ile sie da. Moze cos zaczyna sie psuc i byloby glupio jesli padloby tuz po gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos zaczyna sie psuc i byloby glupio jesli padloby tuz po gwarancji.

dlatego jezdze i zglaszam wszystkie symptomy, potem jak cos padnie po gwarancji jest mala szansa ze nie bede musial wszystkiego placic ;)

zreszta juz jestem po malu "do przodu", nowe hamulce (komplet przod i tyl) przy 36kkm oraz nabita klima od nowa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jestem posiadaczem Opla Zafiry 1,9 CDTI z 2006 r.Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka samochodu z kluczykiem i samochod przez jakis czas nie reagował na pedal gazu.Teraz też mam ten sam problem tylko ze gdy jadę pod góre na 2-3 biegu ok 50-60 km/h samochód traci moc na chwilke. Co moze byc tego przyczyną:)???Z góry dziekuje:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka samochodu z kluczykiem i samochod przez jakis czas nie reagował na pedal gazu.

zczytaj bledy - jak?? poszukaj na forum albo jedz do serwisu... jak bedziesz wiedzial co i jak to wtedy mozna pogdybac, teraz to mozna powrozyc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności