Skocz do zawartości

OLEJ RZEPAKOWY tania jazda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niedźwiedź
DjKrauza, dyskusja skończyła się w lutym 2006 roku :wink: oczywiście skoro odkopałeś temat to nie ma przeciwwskazań aby ją znowu ożywić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

No tak minęło dwa lata i już mamy olej roślinny na stacjach benzynowych Orlenu.

Nazywa się Bioester.

Niestety jeszcze trudno dostępny np w Krakowie tylko jedna stacja sprzedaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytanie moje dotyczy tego paliwa bioester z bliskiej.. Odkąd różnica w cenie jest większa niż 50gr coraz bardziej zastanawiam się czy nie wlać tego do astry... Czy ktoś już na tym jeździł w oplowskim DTH??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Opla 1,3 CDTI i już 2 razy wlałem rzepaku z Rafinerii Trzebinia po 4,12 za litr. Jak na razie auto jeździ żadne kontrolki się nie zapalają. Wydaje mi się, że trochę głośno chodzi jak jest zimny silnik (pachnie plackami ziemniaczanymi) ale jak się rozgrzeje to diselek klekocze normalnei mam nawet wrażenie że ciszej. Ale to sa moje odczucia. Pza tym straszą mnie, że pompa się rozpierdaczy szybciej i teraz nie wiem czy lać dalej rzepak czy dać sobie spokój. (A cena kusi:) ) Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też teraz śmigam na paliwie nazywanym bioester i jakoś normalnie mi się jeździ. Martwi mnie jednak ta sama myśl co kolegę wertom i nie wiem czy dalej to lać choć cena kusi 4,09L w porównaniu ze zwykłym ON 4,69L. Podobno ten bioester może rozpuszczać jakieś uszczelki w pompie wtryskowej ??? jeśli auto nie jest przystosowane do jazdy na biopaliwie, z drugiej zaś strony auto niemieckie a Niemcy od dawna jeżdżą na biopaliwach więc .... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to spotkałem się z opinią, że bioester jest zdrowszy dla silnika bo jest bardziej tłusty, czyli teoretycznie pompę powinien lepiej smarować, po drugie jest odsiarczony, czyli też mniej męczy silnik... I tak właściwie to pierwszy diesel był stworzony z myślą o jazdy na takich właśnie olejach ??? Myślę, że przy następnym tankowaniu wleję 15 litrów tego bio i zobaczę jak silnik pracuje. w razie niepokojących sygnałów będzie można zawsze dotankować normalnej ropki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Moje doswiadczenia z bio z bliskiej skończyły sie na wymianie filtra paliwa po jakimś 1,5 tysia przejechanych na bio, a po około 10 tysia od wymiany filtra. Poprostu pewnego dnia rzucił palenie i w pierwszym momencie podejrzenie padło na pompę ( co mnie zasmuciło ), na szczęście skończyło sie na wymianie filtra. Później gdzieś czytałem, że bio dziwnie działa na zanieczyszczenia nagromadzone w baku, przez co lądują one właśnie w filtrze co skutkuje czytaj wyżej :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moje doswiadczenia z bio z bliskiej skończyły sie na wymianie filtra paliwa

Czy poza filtrem zaobserwowałeś inne efekty uboczne? Zwiększone spalanie, gorsze odpalanie itp.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności