Skocz do zawartości

Viki traci moc podczas jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Moja Viki traci pod czas jazdy moc zapala mi się kontrolka silniczka sczytałem na kompie takie błędy p0400 i p0190 proszę o rade Wymieniłem już przepływomierz pompę vacum jeden zawór od turbo czyściłem kolektor i nic dalej to samo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crying.gif za wszelkie rady dziekuję pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Mar 24, 2009 15:05 ]

Kolego pompa vacum puszcza olej tez tak miałem olej w zaworach ..................

 

Przeniosłem do odpowiedniego działu ko78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek47

sczytałem na kompie takie błedy p0400 i p0190

P0190 - Uszkodzenie w układzie czujnika ciśnienia paliwa w listwie wtryskiwaczy ???:?

Na pewno dobrze odczytałeś?

P0400 - Nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

Więc albo zabrudzony/uszkodzony EGR albo nieszczelność w układzie podciśnienia/zbyt niskie podciśnienie z pompy vac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak dobrze odczytałem , nie wiem już co robić pompa vacum wymieniona na pewno daje dobre pod ciśnienie , już tyle rzeczy powymieniałem i dalej pod czas jazdy włącza mi się kontrolka i traci na mocy .

 

[ Dodano: Sro Mar 25, 2009 16:31 ]

Proszę o pomoc !! Za wszystkie rady dziękuję . A więc może napisze jeszcze raz co mi się dzieje . Więc pod czas jazdy zapala mi się kontrolka silniczka viki traci na mocy nie chce jechać ,wcześniej zapalała mi się tez na wolnych obrotach ale wymieniłem pompę vacum, wyczyściłem kolektor ssący i przestało na wolnych obrotach się palić . Ale pod czas jazdy za to dalej się włącza , wymieniłem już pompę vacum , przepływomierz ,zawór EGR i jeden zawór sterujący ??? wyskakuje mi błąd P0400 I P0190 . Nie wiem już gdzie szukać i co robić mechanicy rozkładają ręce . VIKI pali bardzo dobrze , nie mam problemu z zapalaniem jej, i nie kopci więc na pewno nie jest to pompa wtryskowa .

 

Poprawiłem pisownie ko78, kolego więcej nie krzycz na forum nie piszemy z caps lockiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sory za offtopic ale chłopie weź coś zrób ze swoją pisownią bo aż oczy bolą od tego analfabetyzmu- pisz sobie posty wcześniej w wordzie czy jak, bo kurna zgłupieć można ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Ja mam identyczne błędy i wystapiły po wymianie uszczelki pod głowicą. Wyczyściłem dwa eletrozawory (zalane olejem) jeden wyminiłem. Zawór EGR sprawny, zawór otwierania przepustnic kolektota ssącego sprawny, jak również zawór otwierający turbinę sprawny. Podciśnienie na pompie vac ok. cały układ podciśnienia szczelny. Co jeszcze może by??

 

Zgóry dzieki za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam identyczne błędy i wystapiły po wymianie uszczelki pod głowicą. Wyczyściłem dwa eletrozawory (zalane olejem) jeden wyminiłem. Zawór EGR sprawny, zawór otwierania przepustnic kolektota ssącego sprawny, jak również zawór otwierający turbinę sprawny. Podciśnienie na pompie vac ok. cały układ podciśnienia szczelny. Co jeszcze może by??

 

Zgóry dzieki za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum trafiłem niestety szukając info własnie o przypadłości jaką tu opisujecie.

Mam identycznie, jak auto jedzie i nie zapali sie kontrolka silnika to jest git, jak się zapali to traci moc.

jescze nie wiem co to może być, wybieram sie do mechanika. Czytałem że to może być coż z przepływomierzem, uszkodzeniem czujnika EGR i elektrozawór turbiny.

Widzę że sporo osób to ma w swoich Vectrach i nie pocieszyło mnie to.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności