Skocz do zawartości

po wizycie w ASO


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pisalem w innych postach (przy okazji) ze w zwiazku z paroma problemami jade do ASO no i wlasnie wrocilem

drzwi (zawiasy) nasmarowane bo ciezko sie otwieraly/zamykaly

hamulce odpowietrzone o pedal czasem reagowal "na deba"

no i nowa wersja oprogramowania wgrana bo czulem wibracje w przedziale 1600-1800 obr/min przy wiekszym obciazeniu silnika

reszty nie znalezli...

za wczesnie cos powiedziec czy to pomoglo pojedze to sprawdze, narazie wyglada ze ok

 

 

no ale chcialem napisac przede wszystkim o nowym sofcie - od lutego w DE jest dostepna najnowsza wersja softu do diesel'i. Zmieniono troche chyba mapy wtrysku na niskich obrotach, bo wydaje mi sie ze auto inaczej sie zachowuje (ale jeszcze musze przetestowac), zmienione oprogramowanie do pompy i chyba turbo (ale tego nie jestem pewien),

no zobaczymy jak sie auto bedzie sprawowac...

 

a no i po wizycie mam blad ECN 065070 =(chyba)P0650, narazie po ok 20 uruchomieniach sie nie skasowal...

 

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2009 22:19 ]

sprawdzone w ASo napewno blad p0650 wiec metoda odczytywania poprawna :oops:

ten blad oznacza problem w komunikacji przy kierownicy (pewnie jakas wtyczka), kontrolka check engine znikala po odpaleniu auta (wraz z olejem) wiec sugeruje to zapamietany blad.

co ciekawe po 20 odpaleniach auta kontrolka (blad) sie sama nie wykasowala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc podepnę się tu.

Czy to możliwe, że w ASO nic nie wykryją - nic nie poradzą jeśli nie pojawia sieżadna kontrolka? Miałem taką sytuację, że człowiek uczciwie mi powiedział, że jeśli nie zapala się żadna kontrolka, to raczej oni za wiele nie poradzą, no ale zawsze mogę spróbować (no tak i zapłacić za diagnstykę, co może nic nie wykryć) Czy to możliwe, że serwis niewiele może wykryć, jeśli nie zapala sieżadna kontrolka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od mechanika i jego checi, umiejetnosci...

jesli im sie nie chce albo wierza bezgranicznie tylko w techa to nie znajda,

dlatego czasem sie dziwie ze ASO ma najwyzsze stawki przy czesto najmniejszej wiedzy, choc maja najlepszy dostep do bazy danych naprawczych...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja sie tam na technice nie znam, chciałem podjechać, wydaje sie do specjalistów, by mi zrobili przegląd przed wakacjami, czy wszystko ok i takie tam, no i przy okazji może coś z tym dymkiem, może sprawdzić regulację wtrysków....... no ale dobrze, że choć szczery był, ze niewiele znajdzie jeśli nie zapala się kontrolka, przynjamniej nie wydałem kasy na darmo..... tylko weź teraz komu zaufać, jak niejako spece od tej marki sie nie znają. Plus przynajmniej za nie naciąganie. Tacy jak ja, a techniczni to mają przechlapane, wszędzie ich chcą nabrać, co za ludzie....Że sie tak niektórym opłaca nabierać, przecież jak raz mnie oszuka to więcej do niego nie pojadę, znajomym odradze itp i kiedyś mu się klienci skończą...No ale zawsze można powiedzieć ,że sienie wie o co tu chodzi :beer: Byle szczerze i nie wyciągając kasy za swoją niewiedzę. Tylko potem niech nie narzekają na kryzys :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co potrafią mechanicy w ASO, to wszyscy wiedzą.

Ale nie rozumiem twojego problemu.

Chciałeś zrobić przegląd przed wakacjami, a pojechałeś szukać nieistniejących usterek?

Z tego co piszesz wynika, że auto jest sprawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza czarnym dymem, ale stwierdzili, że jeśli się nic nie zapala.... to oni nie regenerują pomp... a raczej nie stwierdzą nic więcej jeśli nie ma żadnej kontrolki..... no ale to było jakiś czas temu, tak natrafiłem na ten temat i pomyślałem, że napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności