Skocz do zawartości

Jak sprawdzić amortyzatory?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem sie was zapytac jak najlepiej sprawdzic amortyzatory?

Autko zaczyna pomalu plywac i czy to moze byc powodem zuzytych amorkow :D:/

 

zmieniłem temat i nie tylko,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jechać sprawdzić skuteczność amorków. obejrzyj też je czy nie maja wycieków. no i jeśli czujesz jakbyś jechał kanapą czyli astra po przejechaniu dziury pływa w górę i w dół to amorki faktycznie są do wymiany :D

 

u mnie jak wymieniałem belkę i odkręciłem amortyzator z dołu to po tym jak go złożyłem sam się wysunął po czasie w dół :/ a to oznacza że to już jego koniec ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak diagnostyke, sprawdzenie amorkow nie powinno kosztowac wiecej jak 20zl. a masz dokladne dane. Przy okazji pewnie bedzie sciezka na trzepakach gdzie wyjda zuzyte drazki kierownicze, swoznie i silentblocki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza na stacji przeglądów nie sprawdza amortyzatorów tylko tłumienie.Jak są wylane amortyzatory to trzeba upuścić trochę powietrza i git , a w nowych samochodach zawsze wychodzi że amorki są już z sporym stopniu zużyte, bo wszystko jest jeszcze na sztywno (mówie o świerzym samochodzie).

Żeby sprawdzić amorki to się sprawdza same amorki ,a nie całe zawieszenie.

W niewielu warsztatach mają takie przyrządy, koszt jest niewielki ,ale trzeba znależć warsztat z takim przyrządem.

Nowe amorki są zablokowane taśmą, by się nie wysuwały, więc to, że jak amorek jest luzem i się wysunie tłoczysko, to nie znaczy o jego zużyciu.

 

poprawiłem błędy,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owe amorki są zablokowane taśmą by się nie wysuwały więc to że jak amorek jest luzem i się wysunie tłoczysko to nie znaczy o jego zużytości
fakt amortyzator zawsze sie wysunie prędzej czy później ale skoro byłby dobry to by obydwa się wysuwały w tym samym tempie a ten jeden rekordowo szybko się rozkładał :D a w tym czasie drugi ani drgnął. no i jak się go próbowało ręka to za słabo trzymał więc po tym stwierdzam że już jest do niczego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oba w garści ,to teoretycznie możesz sobie porównać ,który chowa się łatwiej, ale to i tak żaden test , bo nowe też sie wysuwają i też się je da wcisnąc.One mają działac góra - dół krótkie szybkie ruchy - drgania i czegoś takiego nie jesteśmy w stanie sprawdzić sobie w dłoni

Gołym okiem możemy stwierdzić czy amortyzator wylał.

Oczywiscie że jeżeli tłoczysko możesz wepchnąc jedną ręką bez większego wysiłku to już może znaczyć jedno.

 

poprawiłem orty,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności