Skocz do zawartości

Turbospręzarka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Mam Corse 1,7DTI (Y17DT, 75KM).

Chciałem zapytać czy to oznaka kończenia się życia sprężarki.

 

W zimie przy mniejszych temperaturach nie zauważyłem tego,

objawia się tym ze gdy dodaje gazu słychać taki metaliczny posłuch jak gdyby łopatki sie obijały o obudowę.

Czy to taka cecha tego silnika, czy mogę spodziewać się za niedługo wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być zaraz uszkodzona turbina. Najważniejszym objawem zużytej turbiny jest spadek mocy i duże zużycie oleju (powinien dymić na niebiesko). Pytanie czy u Ciebie ono występuje :) Elementem który się zużywa w turbo jest m. in. ułożyskowanie wałka, co powoduje powstanie luzu, przez który olej przedostaje się do wydechu gdzie jest spalany. Aby zweryfikować wstępnie stan turbiny trzeba odkręcić od niej rurę wydechową i sprawdzić ręcznie, czy jest wyczuwalny luz na wałku turbiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poziom oleju, kiedy byl wymieniany?

po zimie wiele rzeczy moze brzeczec, mozesz zagladnac na wydech zwlaszcza w okolicach kolektora. co do skasowania turbo tak szybko bym nie ferorowal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Olej wymieniany 3 tysiace temu (Elf półsyntetyk).

Oleju nie bierze, od wymiany cały czas na tym samym poziomie.

Spadku mocy też niema, jednak przy przyśpieszaniu słyszę to szczególnie powyżej 100-120km/h

Tak tylko pytam czy inni też tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale astry byl podobny temat poczytaj o buczeniu badz wibracji, metaliczny posluch czy bardziej takie stukanie jakby? zalej Vpowera badz jakis inne super-paliwo... i powiedz co sie stalo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Kolejny problem, wracając do domu zauważyłem że zaświeciła mi się kontrolka (zółte autko z kluczem)po 2km ujechałem jeszcze 1km zatrzymałem się, zgasiłem silnik, odpalam wszystkie kontrolki gasną oprócz samochodziku, po odpaleniu gaśnie i on.

Odczytany błąd to 1125 wyczytałem że to elektrozawory lub coś nie tak z ciśnieniem w turbinie.

Od tego czasu zrobiłem ponad 100km i z autem narazie nic się nie dzieje, nie zauważyłem spadku mocy, ani innych objawów.

Co proponujecie zrobić, przeczyścić elektrozawory, zresetować błąd i zobaczyć czy się ponowi, czy odrazu na komputer.

 

Czekam na jakąś poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że zaświeciła mi się kontrolka (zółte autko z kluczem)po 2km ujechałem jeszcze 1km zatrzymałem się, zgasiłem silnik, odpalam wszystkie kontrolki gasną oprócz samochodziku, po odpaleniu gaśnie i on.

pojawil sie blad, jednorazowo. ale zostal zapamietany przez komputer...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli niczym sie nie przejmować?

 

czy wykasuje go odpięciem akumulatora?

 

mógł powstać z zbyt szybkiego przekręcenia kluczyka z zapłonu do zapalenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności