Skocz do zawartości

Olej silnikowy do ZAFIRA B 1.9 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Mam zafire wyżej wymienioną i nie wiem jaki olej do silnika mam wlac, gdyż nie posiadam książki serwisowej. Proszę o szybką odpowiedż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Stosunkowo niedawno zdałem sobie sprawę, że Opel sobie pogrywa z użytkownikami silników z filtrem cząstek stałych czyli tzw. DPF -em ponieważ:

-olej GM syntetyczny 5W30 nie spełnia normy układu wydechowego ACEA C (są C1,C2,C3)

przewidzianego do ochrony układów wydechowych wypalanych katalitycznie i katalizatorów 3-drożnych..

 

C1 - Nowa klasyfikacja (od 10/2004). Oleje do silników Diesla w samochodach osobowych z filtrem cząstek stałych. Zawartość popiołów siarczanowych maksymalnie 0,5%. Z obniżonym HTHS (Ford).

 

C2 - Nowa klasyfikacja (od 10/2004). Oleje do silników Diesla w samochodach osobowych z filtrem cząstek stałych. Zawartość popiołów siarczanowych maksymalnie 0,8%. Z HTHS > 2,9 mPas (PEUGEOT).

 

C3 - Nowa klasyfikacja (od 10/2004). Oleje do silników Diesla w samochodach osobowych z filtrem cząstek stałych. Zawartość popiołów siarczanowych maks.0,8%. Z HTHS > 3,5 mPas (DaimlerChrysler i BMW).

 

Czyli w/g parametrów Opel klasyfikuje się w C3.

 

Serwisy OPLA wciskają kity , że wszystko jest w porządku! 8)

W porządku byłoby wtedy , kiedy Opel dawałby swoją homologację innym producentom, których oleje spełniają normy ACEA C plus wymogi Opla. Czyli sytuacja patowa jeśli wózek na gwarancji!

 

Namierzyłem następujące oleje spełniające normy "C":

Orlen - PLATINUM MAXENERGY EURO4 5W-30

Mobil - Mobil 1 ESP Formula 5W-30

Shell - Shell Helix Ultra Extra

ELF - SOLARIS RNX 5W30

TOTAL - QUARTZ INEO ECS 5W30

Statoil - Statoil LazerWay LL 5W-30

FUCHS TITAN GT1 PRO C-4 5W30

MOTUL SPECIFIC 0720 5W30

YACCO VX 1704FAP 5W30

WUNSCH SYNTHOLUBE R4 5W30.

 

Żaden z nich nie ma zalecenia OPLA do diesla! czyli GM-LL-B-025 choć parametry dowodzą ich wyższość od specyfikacji Opla!

Standard OPEL/GM Diesel LL B-025 stawia dwa główne wymagania wobec oleju silnikowego: wysoka lepkość HTHS i bardzo niska lotność w celu drastycznego zmniejszenia zużycia oleju.

 

Co robić ?, a następna wymiana....już za 3000 km!

Jeśli jakiś olej przeoczyłem to dodawajcie. (pewnie fiatowskie, ale pewnie to taka sama lipa jak Opel! :?: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne - bo mi w serwisie sie pytali czy napewno mam dpf - bo wtedy olej jest drozszy. z tego wywnioskowalem ze maja oleje do dpfu. ale o szczegoly nie pytalem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli oferowali olej GM do dpf to jest to raczej żałosne! 8)

Jest jeszcze olej syntetyczny GM 0W30, ale nie nadaje się do diesla!

Nadmiar zaufania do serwisu niejednego wpędził w duże koszta! :?:

 

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 21:59 ]

A niech mnie kule biją! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif :?:;]

 

Opel wypuścił odmianę oleju GM 5W30 DPF, szczegóły!tu

 

Ktoś namierzył tę ciekawostkę w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności