Skocz do zawartości

słabe przyspieszenie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Merive mam od niedawna więc na początku zapytam czy te samochody mają faktycznie bardzo słabe przyspieszenie??? mam Silniki 1.7 CDTI. Auto jest po wymianie oleju i rozrządu i nadal zachowuje się podobnie. Ma bardzo słabe przyspieszenie, zwłaszcza pod górkę i gdy już załączy się turbina przy 2500 obrotów powstaje za nim chmura czarnego dymu. Jaka może być przyczyna???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku zapytam czy te samochody mają faktycznie bardzo słabe przyspieszenie???

Jeżeli auto Ci muli to objaw ten może wskazywać na przepływomierz powietrza. Można sprawdzić samemu czy to przepływka. Wystarczy odłączyć kostkę od przepływomierza, odpalić auto (zapali się kontrolka samochód z kluczykiem - zgaśnie gdy ponownie podłączymy kostkę) i przejechać się. Jeżeli odczujemy wzrost mocy to znaczy że to przepływomierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do witania jest odpowiedni dzial...

co do silnikow kolega ma ten silnik w astrze i moze sprinterem nie jest ale mulem tez nie, tym bardziej w lzejszej merivie,

dymic nie dymi i nie powinien... jaki ten dym czarny?? to tak jak bogo sprawdz przeplywke, ew rury powietrza od turbo.

czy w tych autach turbina tak wysoko sie zalacza? mnie sie wydawalo ze przy obrotach ok 1800

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

W sumie podchodzi mój post pod off-top, ale...

 

...co do silnikow kolega ma ten silnik w astrze i moze sprinterem nie jest ale mulem tez nie, tym bardziej w lzejszej merivie....

Nie sądzę, ażeby Meriva była lżejsza od Astry, waży z tym silnikiem niemalże 1,5 tony...Jeśli chodzi zaś o przyspieszenie to ja nie narzekam, auto jest zrywne jeśli potrzeba w zakresie od około 2000 do 2800 obrotów, powyżej 3000 to zarżynanie silnika...turbo włącza się przy właśnie 2000-2100 obrotów :wesoly: u mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich serdecznie,nie chciałem zakladać nowego tematu a moje pytanie w sumie jest bardzo podobne do tego już zadanego.A wiec tak,Astra 1,7 isuzu i "slaby dół".Tzn z autem wszystko w porzadku,sprawdzone techem tylko do ok.1800 obr sie nie zbiera.Doszla mnie informacja ze mozą powodem być wtryski.Moze ktoś juz sie spotkał z czymś takim i moze to potwierdzić.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No chyba tak :( ,niby wszystko w normie ale jednak nie bardzo.Co ciekawe te stare silniki 1,7 (oplowskie)ciągną od dołu duzo lepiej,co prawda gore maja dużo gorszą ale jednak.No cóż ,chyba trzeba sie nauczyc z tym żyć. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@poldek1144@ a masz jakis pomysł,ja juz pytalem tu i ówdzie ale "jak jezdzi to tak ma być"pozostaje kupić cos innego ale ta asterka jest fajna i mimo wszystko fajnie jezdzi powyzej 1800 obr.Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miałem podobny objaw. regeneracja turbiny nie rozwiązała problemu. problem tkwił w zaworze przy turbinie - nie jestem w stanie podać dokładnej nazwy ale dobry mechanik powinien wiedzieć o co chodzi.

 

co do załączania się turbiny... po regeneracji i wymianie tego nieszczęśliwego zaworu turbo załączało się od 1500obr - słychać to było dokładnie w zimne dni.

 

powyżej 2000 auto było na prawde dynamiczne.

 

czemu kolega uważa że jazda z obrotami powyżej 3000obr to zarzynanie silnika?

 

ja już w kilku wątkach pisałem że polecam zrobić trasę około 300-400km bardzo żwawo, duże prędkości + wysokie obroty i kultura pracy silnika znacznie się poprawia - wiem bo doświadczyłem na własnej skórze. - nie mogłem poznać tego silnika - jak zawsze głośno klekotał tak po tej trasie w środku zapadła błoga cisza - jak w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności