Skocz do zawartości

Kontrolka ABS i TC


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisałem już o swoich problemach ale gdzieś zaginął mój post na forum więc przepraszam ale pisze jeszcze raz. Mam takie objawy po uruchomieniu silnika zwłaszcza rano abs i tc nie gaśnie gaszę silnik, ponowny rozruch i wszystko cacy i tak prawie za każdym razem po ponownym odpaleniu kontrolki gasną, poczytałem trochę i nie bardzo kapuje co może być przyczyną proszę o pomoc w diagnozie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristoff, sporo napisano o tym na forum, na początek posprawdzaj połączenia kabli z czujnikami przy kołach,w jakim stanie jest akumulator? jeżeli napięcie spanie poniżej 10,5V to może pokazać błąd abs-u + tc.Najzwyczajniej też może padać już piasta z czujnikiem,więc najlepiej podpiąć się pod kompa i wtedy będzie wiadomo,bo tutaj samemu nie sczytasz błędu.

Poszukaj o abs +tc w dziale Astry bo to Zafira w mniejszej budzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w mojej zafirce, podłączenie pod kompa nawet z zapalonymi kontrolkami nie dawało żadnej odpowiedzi ( KOMP W SERWISIE OPLA), nie było żadnej usterki, Problem ustał przy okazji kilku innych objawów z sfery elektrycznej, tak na szybko to coś kradło mi prąd, nowe aku - trochę spokoju i powrót do świecących kontrolek, okazało się że trzebabyło wymienić( od nowa zarobić ) masową klemą przy aku , bo zamiast przesyłać prąd robiła za grzejnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi w przyszłym tygodniu jadę do szamana opla a tak na marginesie może to być akumulator bo po podładowaniu go od 2 dni jest spokój z kontrolkami a akumulator mam słaby ale odwlekam wymianę wiadomo kasa a jak później kupię to na dłużej wystarczy, no może teoretycznie.

Pozdrawiam wszystkich!!!

 

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 11:59 ]

Witam wszystkich!!!

Byłem wczoraj z zafirką u szamana i po podłączeniu do kompa nic nie znalazł akumulator do wymiany i będzie po problemie ze świecącym ABS i TC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam

mialem to samo a nawet ciut wiecej bo od czasu do czasu kontrolki swieciły podczas jazdy

pod kompem nic nie wykrywało byłem u dwóch prawdopodobnie super speców

sprawdzono u mechanika wszystko co związane z hamulcami i nic.

podejrzewam ze jednak to tak jak już z któryś z kolegów opisywał kiepski akumulator.(mój az 2002).

Planuje wymienic ale dopiero po wakacjach

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristoff

Witam

Podajmy sobie dłoń ja zamieniłem akumulator z kolegą i mam spokój kontrolki są grzeczne, myślę że jak wytrzyma do zimy to dopiero kupie na zimę nowy akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim wymienisz akku sprawdz jego stan oraz sprawd jakie masz ladowanie a nastepnie sprawdz jaki masz pobor pradu na postoju

bo moze ci cos podkradac prad albo masz problem z ladowaniem i tak jak koledzy pisza - prawdopodobnie ten problem jest spowodowany niskim napieciem, a uklad ABSu jest pierwszym ktory sie wylacza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

U mnie rowniez zapalaja sie kontrolki ABS + TC, komputer wyswietla blad - otwarty obwod przedniego kola prawego. Zdejmowalem kolo, sprawdzalem przewod, jest on w bardzo grubej gumowej oslonie - nie wyglada, zeby mial gdzies pekniecia itp. Czy czeka mnie wymiana piasty razem z czujnikiem? Ktos mial podobny problem? Jakies sugestie? Z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności