Skocz do zawartości

głośna praca wspomagania kierownicy -meriva


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się że nie , siła układu wspomagania jest taka sama, nie ma drgan na kierownicy; tylko te dzwieki; jakby ten silniczek był bardzo obciazony (to trwa naprawde chwile lecz to jest naprawde dosyc dziwne i niepojace)...od razu rzuca sie do ucha ten dzwiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej predkosci slychac ten dzwiek? Sila EPS jest zdaje sie uzalezniona od predkosci pojazdu.

 

Sprobuj skrecic w lewo kola parkujac, potem jadac np. 50 - 60 kmh i daj znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na mysli sila przy danej predkosci (przy wiekszej predkosci rozumiem ze wspomaganie "usztywnia sie" ); jest ona taka sama gdy sie wydobywa ten dzwiek jak i rowniez jak go nie ma;

ten dzwiek slychac jedynie na postoju lub tez przy bardzo malych

predkosciach (podczas skretu) ;

i nie wydobywa on sie zawsze tylko zaskakuje mnie od czasu do czasu

... a moze w innych merivkach tez tak sie dzieje i to jest poprostu normą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

ja mam w corsie b tak. Przy skręcie na postoju lub jak delikatnie ruszamto słychać dźwięk. mechanik powiedział że płyn wspomagania jest do wymiany i powinno byc ok. do 2 tygodniu go wymienie i wtedy powiem Ci czy pomogoło :D chyba ze szybciej Ty to zrobisz :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to mogłbyś powiedziec gdzie sie znajduje zbiorniczek z plynem?

 

mam ksiazeczke z serii "sam naprawiam" i tam nic nie wspominaja i jest dosyc dokladny rysunek calej przekladni kierowniczej wraz z sterownikiem EPS i silniczkiem, ale o hydraulice wspomagania zero tematu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Sprawdź na początek poziom płynu.

No to sam sobie sprawdź sobie płyn, a najlepiej poczytaj wcześniejsze posty. W Merivach zastosowano elektryczny układ wspomagania, i wszystko jasne. Inna sprawa że jak czytam na tym forum, to jest to poważny problem.Trzy lata temu kupiłem Merivę 1.3 CDTI

Dziś mam przejechane raptem 15 tyś. kilometrów i też problem ze wspomaganiem, wyłącza się całkowicie i coś tam rzęzi w układzie kierowniczym. A najgorsze jest że w autoryzowanym serwisie robią wielkie oczy i udają że nie wiedzą o co chodzi. Porażka .

Mieszkam w Szczecinie gdzie jeden serwis proponuje wymianę całego układu ( 4000 zl) inny twierdzi że ten typ tak ma. Auto jest regularnie serwisowane a mimo to oba serwisy nie widzą w tym problemu. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Meriv

Może ktoś miał taki problem , szczególnie niepokoi mnie ten hałas dochodzący z układu wspomagania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałem że auto ma trzy lata, z tym że od początku coś nie pasowało mi w tym wspomaganie. Podczas jazdy auto ściągało na lewą stronę więc zazwyczaj musiałem kontrować w prawo Przy przebiegu 1000 km reklamowałem pierwszy raz , oczywiście bez skutku, później podczas każdego serwisowania, oczywiście też bez skutku. Jak minęły 2 lata zaczęły dochodzić z przekładni dziwne dźwięki. Później z miesiąca na miesiąc było tylko gorzej, wyłączanie się EPS podczas jazdy Kolejny raz do ASO Opla i tak jak poprzednio ( komputer nic nie zarejestrował więc nie ma problemu) Ręce mi po prostu opadają. Niestety to będzie mój ostatni Opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności