Skocz do zawartości

Gdzie znajduje się komputer w dieslu?


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bodzio012

Dla zainteresowanych tematem trochę informacji o chip tuningu :lol:

 

http://www.mchtr.com/chiptuning.php

 

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 11:46 ]

Niestety po zagłębieniu się jeszcze bardziej w temat i zasięgnięciu opini fachowców z www.gekocars.pl specjalizujących się w chipowaniu samochodów Opla zrezygnowałem z modyfikacji.

Nie oznacza to jednak że nie można tego zrobić.

Jednak panowie odradzili mi to ze względu na przebieg auta co wiąże się już ze zużyciem pompy która może nie podawać wystarczającej ilości paliwa.

 

Szkoda że nie zrobiłeś bo ciekawy jestem jak sobie radzi sintra po podniesieniu mocy, mam gościa u mnie i bierze 500, przyjeżdża do niego bardzo dużo ludzi z okolicy i po rozmowie z nim powiedział że nie ma problemu, pod warunkiem że mój silnik się nadaje do tego, ale myślę że tak, i chyba troszkę go podkręcę, ponoć wszystko przez złącze obd robi, odczyt modyfikacja i zapis :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie nadaje i jeśli chcesz to możesz spróbować.

Jednak problem leży w podobno wadliwej pompie.

Czyli te pompy nie za bardzo się nadają.Szczególnie zachodzi obawa o wytrzymałość pompy w samochodach ze sporym przebiegiem.

Tak więc należy się zastanowić czy warto ryzykować uszkodzenie pompy.

Niestety regeneracja jest droga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bodzio012

Witam.

Dziś jestem już po podniesieniu i powiem szczerze że jest ok. poziom mocy podniesiony o ok 30%, wszystko przez wtyczkę OBD przyśpieszenie na 4 biegu od 2000 obr/min jest ok, i najlepiej reaguje na tych obr pomiędzy 2000 a 2500 jest najlepiej, powyżej ciężko powiedzieć, bo nie ciągnąłem więcej niż 3000, a akurat miałem w bagażniku ok 300kg płytki i jeździłem z tym to powiem że inna dynamika, inaczej przyśpiesza, wiadomo że nie jest to "pocisk" ale różnica wyczuwalna, szczerze polecam, zapłaciłem po znajomości 400 bo byliśmy 3 autami, pompa z tego co wiem to jest chyba to samo co w 2.0 dth, przebieg mam z książką i przeglądami 198000km,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę ci bezawaryjnej eksploatacji.Mam nadzieję że jeszcze napiszesz np. jakie masz teraz spalanie i ogólne wrażenia po kilku dniach.

 

Ja tak jak wyżej napisałem nie zdecydowałem się na podniesienie mocy po informacji z firmy gecocars która zajmuje się tylko chipowaniem opli.

Po prostu odradzili mi to ze względu właśnie na pompę.

I sami też n ie chcieli tego zrobić bo musieli by dać na to gwarancję a jest za duże ryzyko awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodzio012

Po kilku dniach jazdy, jestem b. zadowolony, jedynie mam wrażenie że może troszkę gorzej pali po zimnej nocy, ale muszę to sprawdzić bo dziś rano i wczoraj nie podgrzałem świec tylko po ok 3sek przekręciłem na rozrusznik i ciężko zapalił, ale na razie pali, jeździ, odpukać hula, gość co mi to robił powiedział że jeśli nie będę ze sprzęgła przyśpieszał i studził turbo po szybszej jeździe to nic nie powinno się dziać (teoretycznie) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie ,że musisz wystudziź turbine po szybkiej jeździe , auto musi pochodić kilka minut na wolnych obrotach a potem wyłączyć silnik bo inaczej olej do chłodzenia turbiny zacznie

sie palić w jej środku i zacznie się robić nagar i po uszczelniaczach.

A tak swoją drogą to cała to przeróbka polega jak widać tylko na zmianie pracy turbiny, otwiera sie wcześniej zawór podciśnieniowy.

Niezapomnij! Po odpaleniu silnik chodzi minute na wolnych obrotach aby olej doszedł do turbiny a po b.szybkiej jeździe ok 3min ,żeby ją schłodzić ,potem wyłączasz silnik.

Powodenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość bodzio012

Zadowolenie bez zmian, ciągałem dużą przyczepkę przed zmianą i po, powiem szczerze jest spora poprawa, po 20 dniach jest wszystko ok, spalanie nie zmieniło się, różnica tylko w mocy, :wesoly::beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności