Skocz do zawartości

Vectra B, diesel nie wchodzi na obroty (brak mocy)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

vectra b 2.0 dti, 98r. silnik słabo wkreca sie na obroty, podczas jazdy nie ma przyspieszenia, turbina chodzi, przepływomierz sprawny, może ktoś mi pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra b 2.0 dti, 98r. silnik słabo wkreca sie na obroty, podczas jazdy nie ma przyspieszenia, turbina chodzi, przepływomierz sprawny, może ktoś mi pomóc?

 

Jeżeli przepływomierz na 100% sprawny i nie zapala się kontrolka "check" to siedzi zawór turbiny albo jest jakaś nieszczelnośc w układzie podciśnienia.

Jednak jak jest wspomaganie hamulców samą pompe Vacu możemy wykluczyć.

Zawór turbiny jest zamocowany na błotniku bezposrednio pod przepływomierzem.

Najprościej sprawdzić czy to jego wina mozna zciągnać rurki z króćców opisanych VAC i OUT i połączyc je razem ze soba za pomocą jednej z tych gumek co są połączone z zaworwm.Jak moc powróci to znaczy że zawór przpuszcza i trzeba go wymienić. Pamiętaj że z ominiętym zaworem można jeżdzić do 3000obr/min jak wktęcisz silnik wyżej nie odpowiadam za efekty uboczne.

I jeszcze jedna rada w związku z zaworem one nie lubą wilgoci i od niej siadaja. jak założysz nowy zawór kup odrazu nowy filterek to taki mały plastikowy wałeczek podłączonu do zaworu do dolnego krućca. Najlepiej jak dasz dłuzszy wężyk i schowasz ten filterek za obudowa filtra powiertza(ja tak zrobiłem i mam juz rok z głowy)W tym miejscu gdzie on jest oryginalnie chlapie na niego woda i jest zasysana do środka. Ja poszedłem po rozum do głowy jak po dwóch miesiacach poleciał mi nowy zawór. :mrgreen:

 

Jeżeli ominięcie zaworu nie pomaga to na bank jest gdzieś na przewodach rozszczelnienie i będziesz musiał wszystkie sprawdzić.

 

 

poprawiłem błędy/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Dziekujemy wszystkim bardzo serdecznie za informacje i sugestie.

Po wymianie przepływomierza problem ustąpił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mam problem z vectra b 2.0 di przy dodawaniu gazu nie wkreca sie na obroty dopiero jak osiagnie 1500obr to przyspiesza co to mkoze byc?:beer:?:beer:?:wink:?;p??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności