Skocz do zawartości

brzęczy radio przy wlączonym silniku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciszanie szumów - SQUELCH ? bo mam od kilku dni CB więc dopiero się uczę, na maxa czy na min ? na min to sobie radio będzie szumieć i wtedy sprawdzić czy silnik słychać ?

 

Odkręć żeby szumiało i dodaj gazu, prawdopodobnie będziesz słyszał "terkotanie" silnika.

 

A jak mam ANL to też przez ten filtr trza podpinać pod aku??

Filtr ANL jest w CB radiu (jeżeli radio go posiada).

 

A jak mi to montowali w zakładzie

elektrycznym, to mam tylko powiedzieć, że burczy czy im to zasugerować ??

Lepiej napisz co to za radio posiadasz, bo będziemy wiedzieć czy cokolwiek można z tym radiem zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież Kolega napisał: RADIO CB ALAN 48 PLUS MULTI + ANTENA ML 145 V-2.

Każde radio posiada filtr a tylko bajerem w niektórych CB jest możliwość pseudo włączania, bo nawet po wyłączeniu część filtru działa w przeciwnym wypadku radio zbierało by wszystko co "elektrycznego" w samochodzie się dzieje.

Mam klona tego CB TTI880 z taką samą anteną i mi też brzęczy. Na początku miałem wpięte pod zapalniczne i postanowiłem bezpośrednio wpiąć siępod aku ale dalej brzęczenie nie ustąpiło więc wróciłem do pierwotnej konfiguracji. Poprostu te radia mają słabe filtry i nic nie da się poradzić. Można by było spróbować poprowadzić kable zasilające z dala od urządzeń i przewodów które mogą emitować zakłócenia ale w nowych samochodach to prawie niemożliwe.

Z ciekawości podłączyłem Lafayette Zeusa i mnie zaskoczyło bo bez względu na sposób podpięcia nic nie brzęczało. Poprostu TTTM:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kolega napisał: RADIO CB ALAN 48 PLUS MULTI + ANTENA ML 145 V-2.

Nie zauważyłem

Ja podobnie jak ty mam TTI 880 i brzęczało ale po podpięciu pod aku i zrobienia filtra typu PI i włączeniu ANL w radyjku nie brzęczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie próbowałem ale to brzęczenie mi nie przeszkadza, SQ i tak jest przykręcony więc normalnie go nie słychać a jak ktoś coś na CB mówi to jego głos jest nieporównywalnie głośniejszy od brzęczenia więc zagłusza go całkowicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami brzęczenie jest głośniejsze od głosów i to mnie irytuje. Dzisiaj to posprawdzam SQ i dam znać. To jak będę szedł do tego ludzika co mi montował CB, to mam mu powiedzieć niech mi podłączy CB przez filtr PI?

 

huri_khan masz jakiegoś magika od CB bo prawdopodobnie będę w środę w na trasie Bytom - Katowice to mogę podjechać do Ciebie i można by to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami brzęczenie jest głośniejsze od głosów i to mnie irytuje. Dzisiaj to posprawdzam SQ i dam znać. To jak będę szedł do tego ludzika co mi montował CB, to mam mu powiedzieć niech mi podłączy CB przez filtr PI?

filtr PI samemu musisz zrobić :mrgreen:

 

Ja mam zrobiony z 4 kondensatorów i z cewki ze starego zasilacza komputerowego.

 

Możesz podjechać to zobaczymy co się dzieje, tylko tak po 18-19, daj znać na PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była auto dzisiaj u elektryka i powiedział że nie da rady nic z tym zrobić i trzeba jakiś filtr zamontować, chyba jednak podjadę do Ciebie jak będę w pobliżu Huri i coś poczarujemy.

 

Nowy objaw - po przepięciu CB do aku, zaraz po uruchomieniu silnika słychać warkot, a jak mówią to już jest lepiej, bo nie brzęczy i w miarę wyraźnie słychać. Nie dali mi tam zadnego filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie umieścić gdzies schemat tego filtra PI,

ja mam podobny problem ale jak szukałem w wielu miejscach jest to przypadłość silników CTDI fiata montowanych w Oplach, KIA i Fiatach, sieją przez antenę pompowtryskiwacze lub ich sterowanie, zniana miejsca podłaczenia radia i sposobu montażu (magnes na stałe) nie przynosi efektów wielu zmieniło radia na takie z lepszymi filtrami.

chętnie sprawdzę polecany przez was filtr PI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

Strona o krótkofalarstwie

http://www.sp5jnw.sem.pl/

 

oraz link do budowy filtru PI dolnoprzepustowego

 

http://www.sp5jnw.sem.pl/technika/pifiltr1/pifiltr1.pdf

 

Jako C1 i C2 możemy zastosować kondensatory elektrolityczne o pojemności kilku mF a jeżeli chodzi o cewkę to tutaj jest problem bo ciężko jest dostać w elektronikach, ja osobiście wymontowałem ze starego zasilacza komputerowego. Jeżeli ktoś ma na strychu lub w piwnicy stary telewizor, komputer itp. to może wymontować cewkę lub rdzeń ferrytowy.

 

Jeżeli jedna taka bateria nie pomoże to można próbować i zrobić 2 takie filtry i połączyć je ze sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jeżeli chodzi o cewkę to tutaj jest problem bo ciężko jest dostać w elektronikach, ja osobiście wymontowałem ze starego zasilacza komputerowego. Jeżeli ktoś ma na strychu lub w piwnicy stary telewizor, komputer itp. to może wymontować cewkę lub rdzeń ferrytowy.

Lub poczytać i samemu nawinąć odpowiednią cewkę a później przelecieć lakierem aby ją osłonić. Jeśli filtr typu PI nie pomaga można spróbować z filtrem typu T lub połączyć je kaskadowo.

Lub zamiast stosować 2 filty pasywne można zrobić 1 aktywny.

 

Literówki/Tajga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności