Skocz do zawartości

Jak odczytać kody w Vectrze B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy da się wywołać kod migowy w vectrze B '97 1,6 8V, czasem w czasie jazdy zapala się lampka diagnostyki, auto jeździ normalnie, a lampka zapala się w przypadkowych momentach. Gdyby ktoś mógł mi pomóc to był bym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Witajcie. Mam silnik Z18XE i od wczoraj świeci mi się kontrolka silnika, ale nie zapalił się "CHECK ENGINE" na wyświetlaczu. Na wolnych obrotach zaczynam czuć niewielkie drgania, których chyba nie było wcześniej. Powiedzcie czy przy tym silniku można samodzielnie odczytać kody błędów, bo jakoś szukam i nie widzę takich informacji. Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci mi się kontrolka silnika, ale nie zapalił się "CHECK ENGINE"

jedno z drugim nie ma nic wspolnego

a odczytanie jak wyzej

nie da sie na zworke

mozesz sprobowac metoda ''gaz hamulec'' opisana jest na forum

pisalem o niej kilka razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki bardzo. Jutro będę miał trochę czasu więc spróbuję. Dam znać jak poszło. Pozdrawiam :D

 

 

 

Byłe szybko w autku i rzeczywiście po wciśnięciu gazu i hamulca miga kontrolka, ale nie od silnika tylko wskazująca usterkę (auto z kluczem płaskim). Jutro poczytam dokładnie bo dzisiaj to już za dużo browara. Do jutra.

 

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 10:31 ]

Odczytałem dzisiaj kody błędów. Wyniki są następujące:

1130

0170 - nieprawidłowy skład mieszanki, zbyt uboga lub zbyt bogata,

1555 - błąd czujnika położenia przepustnicy,

1525

1550 - elektroniczna przepustnica - praca w trybie awaryjnym.

Pomóżcie jakie znaczenie mogą mieć pozostałe kody, bo nie za bardzo mogę coś znaleźć. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a gdzie znalazles opis do tego kodu bledu? do 1555 bo ja mam tez taki blad i nigdzie nie noge znalezdz tego bledu,mam jeszcze 0140 i to jest blad sondy, i ktos mi napisal ze te dwa kody dotycza sondy lambda

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze zostały te dwa kody i nie wiem co to znaczy. A tak poza tym, to co radzicie, żeby doprowadzić autko do porządku? Można z tym jeździć przynajmniej trochę? Nie za bardzo mogę w tym tygodniu zostawić auto u mechanika. Dziennie jeżdżę ok. 20 km.

 

 

zborciu opisy znalazłem na tym forum. :beer: 0140 to rzeczywiście błąd sondy. Niestety nie mogę dojść co oznaczają jeszcze te dwa błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności