Skocz do zawartości

Dlaczego alufelgi?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy poza walorem estetycznym są jakieś przesłanki używania alufelg zamiast stalowych? Googlałem już ale obawiam się, że znaczna część stron jest sponsorowana i mało wiarygodna. Stąd pytanie na tym forum.

 

Z mojego googlania wynika na razie:

+ estetyka

+ lepsze chłodzenie hamulców (czy to prawda i na ile w praktyce wpływa to na drogę hamowania)

 

- cena zakupu

- koszt użytkowania (na naszych drogach jest bardzo prawdopodobne uszkodzenie felgi - w przypadku alusów podobno wszelka naprawa o ile jest możliwa, to na pewno droższa)

- koszt ewentualnej wymiany - stalówkę wymieniasz jedną, alufelgę trzeba albo znaleźć identyczną albo wymieniać komplet

- stalówki lepiej znoszą warunki zimowe

 

Jeżeli jest to istotne to chodzi o Zafirę 1,9 CDTi 120KM 2007 (już prawie mój nowy samochód).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

- droższe opony, bo do alufelgi to tylko jakieś niskoprofilowe bo zwykłe raczej nie robią efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mniejsza masa

pewny jestes

ja raz w jakims neimeickim programie widzialem porownanie

to ze alu-felgi sa z lekkich stopow nei znaczy ze od razu sa lzejsze

bo zeby uzyskac felga o takiej stabilnosci trzeba tego metalu troszke wiecej uzyc

i nie jedne felgi stalowe okazywaly sie lzejsze od alu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ADAMO_16

Jak jeszcze miałem skode to z ciekawości zważyłem felge stalową 13"i aluminiową 14". Dokładnie wagi to juz nie pamiętam ale alu była minimalnie lżejsza. Jestem na etapie zakupu alu do zafirki jak, nie zapomne to postaram się porównać wage.Jestem ciekawy jaki będzie wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze alu-felgi sa z lekkich stopow nei znaczy ze od razu sa lzejsze

bo zeby uzyskac felga o takiej stabilnosci trzeba tego metalu troszke wiecej uzyc

albo innego stopu...

wszystko zalezy od rozmiaru wzoru i stopu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

- stalówki lepiej znoszą warunki zimowe

dobre alu znoszą jeszcze lepiej,bo stal rdzewieje

felga alu w rządowych brykach wazy zaje..... duzo

niby stal w picasso,to jednak stop lekki i waży mniej od alu

+ lepsze chłodzenie hamulców (czy to prawda i na ile w praktyce wpływa to na drogę hamowania)

max grzanie hamulców powoduje w skrajnych przypadkach zamiane cieczy w parę i praktycznie brak hamulców-tak bodajze było z tym autobusem polskim we Francji,więc lepsze chłodzenie na alu jest

często nowe felgi stalowe są nieco krzywe,bo i norma ich fabrycznej tolerancji jest większa niz w alu-efekt to oczywiscie mniejsze na alu bicia przy duzych prędkosciach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to :

Alu ładniejsza o ile naprawdę ładną założysz.

Alu lubi oponki nisko profilowe czyli droższe.

Alu nie lubi zimy bo coś tam się utlenia i z ładnego alu robi się brzydkie alu.

Stalowa rolka lepiej znosi polskie drogi i krawężniki.Profilek oponki 195x65 R15 daje możliwość zaparkowania tam gdzie na aluskach bym nie zaryzykował.

Stalowa rolka daje możliwość szerokiego wyboru plastikowych kołpaków - a tych jest na prawdę duży wybór i są w dobrych cenach a nieraz trudno odróżnić kołpak od aluska.

Stalowe rolki rdzewieją-TAK I NIE zależy od firmy ja mam dwa komplety-jedne oryginały i rdzy brak a drugie mam nieoryginały i po jednym sezonie musiałem pomalować bo rdza żarła je straszliwie.

Alu jest droga a stal tania!Jak ci się porysują kołpaki a na pewno się porysują to je popryskasz sprayem za 8 pln i masz bdb efekt a malowane felgi wyglądają średnio na jeża no chyba że lakiernik to zrobi czymś profi.

 

Ja osobiście żadnego alu nie założę bo polskie drogi i parkingi osiedlowe (czyli chodniki i krawęzniki) to odradzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności