Skocz do zawartości

Jaki profil opony?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Chciałbym zapytać jaki profil opony jest lepszy 55 czy 60?Zmieniam teraz opony na nowe i nie wiem jaki wybrać?Rozmiar to 185/60 r14 lub 185/55 r14.Czy to wogóle robi jakąś różnicę podczas jazdy?Czy nawet tak naprawdę nie jest zauważalne czy ma się 55 czy 60?Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ziomek_neo, prawidłowo 185/60R14

Czy to wogóle robi jakąś różnicę

mniejsze opony powodują,że auto jest żwawsze,ale jedziesz 100,a licznik pokazuje np. 120 i zawyża rzeczywisty przebieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tu akurat różnica jest niewielka jeśli chodzi o prędkości.A jeśli chodzi o przebieg to moje są raczej niewielkie więc nie wpłynie to raczej za bardzo.Bardziej interesuje mnie czy ma to odczuwalny wpływ na komfort jazdy,przyspieszenia i zużycie elementów auta a także jak wpływa na felgi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuwalny wpływ na komfort jazdy,przyspieszenia i zużycie elementów auta a także jak wpływa na felgi?

mniejszy profil,to sztywniejsze auto,reszty się domyśl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ziomek_neo, "lepszy" będzie profil 60. Po ostrzeżeniach moich znajomych, którzy na swoich samochodach przerobili temat profili typu 55, 50 - odradzam. Chodzi o zużywanie elementów zawieszenia. Teoretycznie przyspieszenie (z miejsca) na nizszym profilu (mniejszym kole) jest lepsze ale praktycznie to nie wiem czy bedzie rzeczywiscie odczuwalna roznica miedzy 55 a 60. Jesli chodzi o komfort - im nizszy profil tym samochod sztywniejszy. No i wiadomo, że im nizsza opona tym bardziej trzeba uważać na felgi na dziurach i kraweznikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

ziomek_neo, prawidłowo 185/60R14

Czy to wogóle robi jakąś różnicę

mniejsze opony powodują,że auto jest żwawsze,ale jedziesz 100,a licznik pokazuje np. 120 i zawyża rzeczywisty przebieg

Chyba troszkę Cię poniosło :)

 

Zależy czy masz alufelgi czy też nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam alu.Hmm czyli jednak profil 55 bardziej zużyje zawieszenie i większa ostrożność z uwagi na felgi wskazana.Ale zastanawia mnie tylko czy jak założę 60 to czy nie będzie dokładnie tak samo bo różnica przecież niewielka?Więc i w jednym i drugim wypadku na felgi 3ba będzie uważać(omijać dziury i krawężniki) a zawieszenie i tak swoje odczuje.Cóż odpowiedzi chyba prostej nie ma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę Cię poniosło :)

 

Zależy czy masz alufelgi czy też nie.

to przykładowe wyniki,nie chce mi się przeliczać,ale co mają alu do tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

http://www.oponeo.pl/narzedzia/m/124/zamienniki_opon.htmlx

... tu masz różnice w prędkościach ...

... zamiennik raczej mieści się w 2% a Twoja 185/55 dochodzi prawie do 3%...

... Twój wybór ... ale nie polecamy ... do F-ki najlepsze są 175/65R14 i zamiennik 185/60R14 ...na innych rozmiarach auta myszkują po drodze, nie lubią kolein i dziur ...

Pozdro... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

 

Chyba troszkę Cię poniosło :wink:

 

Zależy czy masz alufelgi czy też nie.

to przykładowe wyniki,nie chce mi się przeliczać,ale co mają alu do tego?

jak ma alufelgi to ładniejsze są opony z niższym profilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności