Skocz do zawartości

Jaki profil opony?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Hehe.To się teraz temat rozwinął.A wie ktoś może jaka będzie wysokość opony przy wymiarach 185/60 r14 a jaka przy 185/55 r14?No bo ciągle nie zostaje rozwiązana kwestia realnego a nie teoretycznego wpływu tego profilu na jazdę.No bo jeśli dobrze myślę to przy profilu 60 powinno być więcej gumy między felgą a asfaltem niż przy 55 tak?Ale ciekawi mnie o ile więcej?Bo jeśli jest to np. 3mm to raczej wątpie żeby miało to jakieś znaczenie.Może to rozwieje moje wątpliwości..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak wiem wiem.Ale mi nie chodzi o różnicę w średnicach tych opon a o wysokość każdej z nich.Dokładnie o odległość jaka dzieli felgę od asfaltu dla profilu 55 i 60.Bo nie wiem czy dobrze myślę ale ta część opony jest chyba odpowiedzialna za jej parametry i wpływ na zawieszenie ewentualne uszkodzenia felgi.Wyżzy profil więcej "gumy" między oponą a asfaltem, mniejszy mniej.Ale ciekawi mnie właśnie ile tej "gumy" jest mniej przy 55 w stosunku do 60?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego a ja myślałem że podstawy matematyki to tezy,dowody i twierdzenia.Ale mogę się mylić bo widzę że kolega bardzo mądry.Myślałem po prostu że może ktoś poda wymiar a przy okazji powie coś na jego temat.Ale cóż zamiast tego świetny post kolegi tylko trochę nie na temat.Ja uważam że jeśli nie ma się nic sensownego do pisania to może lepiej nic nie pisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Zrób sobie proste przykładowe założenie

jeśli np 185/60 - to szerokość wynosi 185mm, a wysokość/profil - 60% z 185mm

jeśli np 185/55 - -----II-------II--------II--------II--------II-------- - 55% z 185mm

i wylicz - trudne chyba to nie jest.

A jeśli będziesz chciał znać całkowitą wysokość kół, to pomiar w naturze np

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie że nie jest.To jest banalne.Ale czy ktoś teraz jest w stanie to ocenić?Czy to robi jakąś różnicę?To w sumie tylko 10mm a może aż 10mm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Czym większy "balon" opony tym auto jest miększe

Różnica zawsze będzie - kwestia jest - czy bardzo odczuwalna, czy znikoma.

Jeśli masz wrażliwą pupę, jak księżniczka w bajce, to odczujesz różnicę :wink:

Porównując różnicę rzędu 10 czy 15 - jest to śmiało odczuwalne zarówno dla tyłka jak i podzespołów auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehe no takiej to nie mam :wink: Kwestia jest po prostu taka że do tej pory jeździłem na profilu 70 i teraz 55 zrobi pewnie dużą różnicę.Ogólnie miało być 60 ale 55 jest w dobrej cenie więc chyba przy tym zostanę.Mam tylko nadzieję że nowe felgi nie będą do wymiany podobnie jak zawieszenie dzięki naszym wspaniałym głdkim jak stół drogom.Dzięki panowie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności