Skocz do zawartości

Przednie światła przeciwmgielne.


Gość Sansei

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, ale nie znalazłem podobnego tematu....

 

Otóż mam problem, nie świecą mi oba przenie światła przeciwmgielne. Znalazłem bezpiecznik od nich i wygląda ok, więc wypadało by wziaść się za żarówki, ale nie bardzo wiem jak do nich dotrzeć. Światła są zabudowane w przednim zdeżaku, to chyba standardzik. Cóż nie jestem za mocny w różnych sprawach związanych z obsługą samochodu, no ale z wymianami przepalonych żarówek jakoś sobie radziłem do tej pory :wink: Przednie drogowe/mijania, tylne wszystko ok, ale jak się dobrać do tych przednich tzw halogenów"? Poproszę o jakąś instrukcję jak dla laika, cobym czegoś przy okazji nie popsuł, bo trochę lipa z tym do serwisu uderzać, i się zabuli a szkoda by było. Chyba da się to zrobić samemu :( . Tylko ani w instrukcji nic o tym nie widziałem, ani nie mam pojęcia jak tam się dostać, musi być jakiś prosty sposób. Będę wdzięczny za wszelkie rady i dokładny opis postępowania, na fotki to chyba nie mam co liczyć ;):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przekaznik sprawdzales ??

podmien na ten od przeciwmgielnych z tylu

powinien byc taki sam

a do zarowek jest dostep od drugiej strony zderzaka

od przodu nie ma jak ich zmienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki za odp. Hmm przekaźnik?

Eeee chyba powinienem raczej zcząć od żarówek, bo to bardziej prawdopodobne mi się zdaje być, po tylu latach - 6 to możliwe (jak kupowałem auto jużoba sienie świeciły).

Byłem na kanale i zaglądałem pod spód i dojścia nie widziałem. Przynajmniej bezpośredniego. Trzeba będzie chyba coś odkręcać, ale co, całą osłonę czy jak tam to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten przekaźnij, a jak nie to bierz się za demontaż zderzaka max 20 min roboty. Przerabiałęm to u siebie.

Po otwarciu maski masz dwie blokady plastikowe - kołki(na zderzaku), należy je wyjąć. Dalej są po jednej śrubie na strone montowane na nadkolach. Po ich odkręceniu wysuwasz zderzak z prowadnic i masz dostęp do halogenów. Połóż coś pod zderzak bo jak go zdemontujesz to będzie leżał na ziemi. I tyle roboty. Jak byś coś nie wiedział to skrobnij.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten przekaźnik jest i jak wygląda? No i który jest od tych tylnych, żeby ewentualnie je zamienić i sprawdzić :(

Uprzedzałem, że raczej jestem nieco a techniczny :)

 

Omnibs dzięki za opis. Dam znać jakby co :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

Znalazłem bezpiecznik od nich i wygląda ok,

... bezpiecznik sie nie kontroluje ,,na oko'' ....

nie jestem za mocny w różnych sprawach związanych z obsługą samochodu

... uwierz w siebie :wink::) ....

posłuchaj kolegi Gawlaka

... popieram ....

 

Pozdro... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem bezpiecznik = przekaźnik? Czyli wziąść ten bezpiecznik/przekaźnik od tylnych przeciwmgłowych i jak wówczas nie będzie działać, to zacząć dobierać się do żarówek? Hmm no spróbuję choć myślałem, że jak bezpiecznik nie jest "przerwany" tzn, że jest dobry :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności