Skocz do zawartości

Przednie światła przeciwmgielne.


Gość Sansei

Rekomendowane odpowiedzi

w skrzynce z bezpiecznikami

prostokatne plastikowe przekazniki

przewaznie koloru czarnego

opisane w ksiazce obslugi i niekiedy na klapce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh bony, przekaźniki, bezpieczniki, nawalili tego :):( no cóż w książce obsługi jakoś nie widzę tego opisanego, od strony 190 jest o bezpiecznikach, w indeksie na końcu też jest napisane, że o przekaźnikach będzie od 190 str. ale te szare prostokątne duże "pudełeczka" - jak sądze przekaźniki nie są tu opisane, cóż może za dnia sprawdzę jak to jest w wozie, tylko wygląda, że ich jest trzy, tylko trzy przekaźniki i w tym jeden na przednie halogeny a jeden na tył, jakoś dziwne sie to wydaje. A wyjmuje się normalnie wysuwając? Żebym czegoś nie wyrwał i nie popsuł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeden na przednie halogeny a jeden na tył, jakoś dziwne sie to wydaje

Tak ma być.

Otwórz skrzynkę z przekaźnikami, włącz zapłon i wyciągaj po kolei, aż światła zgasną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągaj po kolei, aż światła zgasną.

... tak, prostszego sposobu nie ma ...

... a bezpiecznik może być przepalony w niewidocznym miejscu ... lepiej wymienic lub sprawdzić kontrolką ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

jak otworzysz pkrywe od bezpieczników pod kierownicą , to przekaźniki od swiateł przeciwmgielnych są od góry zaraz przy zółtym przekaźniku - od prawej strony - najpierw zóty jeden lub dwa od kierunkowskazów, nastepnie czarny tylne swiatło przeciwmgłowe, następny przednie swiatła przeciwmgłowe.

Bezpiecznik od swiateł F2.12

 

Jeśli włączysz zapłon , swiatła postojowe i swiatła przeciwmgielne przód i zapali Ci sie kontrolka zielona na liczniku , to przekaźnik i bezpiecznik są O'K'i zostana do sprawdzenia tylko żarówki.

Jeśli nie , to przyczyny musisz szukać w skrzynce bezpiecznikowej ewentualnie przełącznik świateł.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onio28 Przyznaje sie bez bicia, że jeszcvze nie grzebałem przy tych bezpiecznikach, ale jeśli faktycznie to, że wyświetla mi się przy liczniku kontrolka tych świateł (bo mi się wyświetla) jest prawdą, że z przkaźnikami itp wszystko ok, no to pozostaje tylko zabawa w dotarcie i wymianę żarówek.... ehh a na to chyba będę miał czas nie prędzej niż za 2 tyg.

Dzięki wielkie za info.

Przy okazji, nie żebym Ci nie wierzył, ale czy ktoś może potwierdzić, że jak mi zapala się kontrolka od tych przeciwmgłowych to wskazuje to juz tylko na awarię żarówek?

Czy ktoś ze starszyzny plemiennej się by z tym nie zgodził? :>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może inaczej, na desce - świeci mi się ikonka światełek przeciwmgłowych przednich, gdy je włączam, ale one - te "halogeny" mi nie świecą na drogę 8)

Czyli co, czy jak wyżej pisał kolega, świadczy to o tym że to problem tylko z żarówkami, czy można sobie odpuścić sprawdzanie przekaźników w takim razie i "nurkować" do wymiany żarówek? :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności