Skocz do zawartości

wskaźnik temperatury silnika zafira B


Gość wodzo

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem zafiry B z 2006 roku (wcześniej miałem zafirę A 2,2DTI) i od razu po nabyciu zauważyłem, że nie ma wskażnika temperatury silnika i tak naprawdę nie wiem czy z rana silnik jest już rozgrzany czy nie (mam temperaturę powietrza wewnątrz i na zewnątrz) wszystko dziala dobrze ale dla mnie to trochę dziwne. I druga sprawa o którą chciałem Was zapytać to brak komputera pokładowego. Auto jest dość dobrze wyposażone między innymi klimatronik, duży wyświetlacz, radio z mp3, elektryka światła, szyby, TC, ESP, tempomat, czujniki deszczu, zmierzchu itp jest to wersja sport ze zmieniającym się zawieszeniem i charakterystyką silnika, z chromami, a tu kurka nie ma komputera pokładowego, jak wchodzę w BC (board computer) to mam tylko jedą opcję do mierzenia czasu podróży a w instrukcji obsługi pisze że może być cztery czyli domyślam się że u mnie nie ma, trochę to dziwne myslałem że to już standard w takim samochodzie, ciekawy jestem czy jest możliwość dołożenia tego komputera w serwisie. Ciekawi mnie też czy brak komputera spowoduje że nie będę mial możliwości otrzymywania komunikatów (ostrzeżeń) tak jak miałem w zafirze A, o np zużytych klockach czy braku płynów. Proszę o poradę użytkowników tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pojedź do serwisu Opla to ci włączą komputer Techem. Albo do kogoś kto ma Tech-a. Zasadniczo ten komputer, przynajmniej w moim przypadku nie jest mocno rozbudowany. Pokazuje zużycie paliwa i dystans jaki pozostał do przejechania do końca paliwa. Ot mniej funkcji niż w starym zegarku z melodyjkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

wypadaloby sie przywitac w odpowiednim dziale

poza tym tematy ktore poruszasz sa juz wielokrotnie opisane

 

-wskaznik temperatury - poszukaj sobie na forum o "test mode" chociazby moj post, tam znajdziesz temp silnika ale i inne parametry

-komputer pokladowy - jedz tam gdzie maja techa - to ci go wlacza, albo jedz na serwis w celu uaktualnienia oprogramowania i popros przy okazji o aktywacje kompa, bedziesz mial tylko podstawowe parametry wyswietlane

-informacje o drobnych "awariach" powinny byc wyswietlane niezaleznie od kompa,

ale poniewaz nie masz zaawansowanego komputera (z dodatkowymi czujnikami) nie wszystkie komunikaty sa dostepne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dziś do opla i gościo z zerwisu powiedział mi że może mi aktywować komputer ale wskazania tego komputera i tak bedą błędne. Tłumaczył to tym że opel wprowadził celowy bug do softu po tym jak wszyscy nie brali fabrycznego komputera tylko techem sobie później aktywowali. Czy ktoś z was aktywował kompa w ten sposób i mógłby się wypowiedzieć jak z tymi wskazaniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zadzwoniłem dziś do opla i gościo z zerwisu powiedział mi że może mi aktywować komputer ale wskazania tego komputera i tak bedą błędne. Tłumaczył to tym że opel wprowadził celowy bug do softu po tym jak wszyscy nie brali fabrycznego komputera tylko techem sobie później aktywowali. Czy ktoś z was aktywował kompa w ten sposób i mógłby się wypowiedzieć jak z tymi wskazaniami.

Czy ten fachowiec z serwisu powiedział chociaż na czym polegają te błędy?

Ja miałem komputer od nowości, aktywowany chyba w serwisie. Kilometry pokazuje raczej prawidłowo, zużycie paliwa chyba też. Niczego innego ten komputer nie wskazuje ale może mam jakąś jego ubogą wersję:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego ten komputer nie wskazuje ale może mam jakąś jego ubogą wersję:mrgreen:

bylo w opcji - rozszerzony komputer pokladowy, z wieksza iloscia informacji ale to sie wiaze z zainstalowaniem dodatkowych czujnikow w aucie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niczego innego ten komputer nie wskazuje ale może mam jakąś jego ubogą wersję:mrgreen:

bylo w opcji - rozszerzony komputer pokladowy, z wieksza iloscia informacji ale to sie wiaze z zainstalowaniem dodatkowych czujnikow w aucie...

To chyba, że tak. Ale w takim najzwyklejszym "komputerze" to informacji jest raczej mało. Z drugiej strony to więcej mi nie trzeba. Co do wskaźnika temperatury, szkoda, że w Zafirze B go nie ma. Z tego co pamiętam w A był i raczej nikomu nie przeszkadzał.

Czyżby daleko idące oszczędności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskaźnika temperatury, szkoda, że w Zafirze B go nie ma

no a w czym problem zeby sobie wlaczyc test mode podczas jazdy? masz tam i ladowanie i spalanie srednie i chwilowe i temp silnika i temp otoczenia i ilosc paliwa w baku i predkosc pojazdu i itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i spalanie srednie i chwilowe i itd...

jeśli jest aktywowany komputer to pokazuje (ale takie malutkie te cyferki :mrgreen:)

podjechałem dziś do opla żeby mi aktywowali komputer a gościo prosi o security code czy kod immobilazera jak kto woli, a jak dzwoniłem to nic nie mówił, a ja go nie mam (auto z niemiec), powiedział że bez tego nie dostanie sie do komputera, może mi go sprowadzic z Niemiec koszt 150 zł. Przeszukałem wszystkie książki co były z autem i na jednym dokumencie, który nazywa się EC Certificate of Conformity są dane szczegółowe o moim aucie ale kodu tego nie ma, w serwisie powiedzieli że to wygląda jak wizytówka i jest przyklejone nic takiego nie mam. Dać im zarobić 150 zeta? Ciekawy jestem czy jakby zadzwonić do Niemiec to podadzą mam numery tel. w książce serwisowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez cie skasuja za kody - to mala karteczka wielkosci wizytowki badz karty kredytowej, papierowa (ale wiekszej gramatury) cardpass sie nazywa albo jakos tak...

ale nie slyszalem ze do BC trzeba podac kod... (moge si emylic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności