Skocz do zawartości

ABS - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Samochód posiada układ ABS. Niestety, nie mialem okazji się o tym przekonać w praktyce ponieważ on nie działa. Poza brakiem smego efektu podczas hamowania nie zapala się również sama kontrolka na desce rozdzielczej, ani na chwilę, po prostu tak jakby jej nie było. Jakie mogą być potencjalne przyczyny oraz z jakimi kosztami można się liczyć? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze lampka ABS zapali się dopiero podczas awarii układu.....Doświadczyłeś zblokowania kół?? Znajomy kupił "super okazje" niby asterka z ABS....i gdy już ją kupował wiedział że ABS nie działa bo paliła się właśnie lampa na desce....a sprzedawca na to że czujniki są do przeczyszczenia i dlatego....a co się okazało??że rozwalił piaste a że piasty z czujnikami są dość droge założył od modelu bez abs;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Po pierwsze lampka ABS zapali się dopiero podczas awarii układu.....Doświadczyłeś zblokowania kół??

 

Lampka ABS w asterce zapala sie za kazdym razem po przekreceniu kluczyka i wlaczeniu zaplonu TEST (chyba ze auto nie posiada tego systemu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

david, chciałem o tym napisać właśnie heheh żeby zobaczył czy po włączeniu zapłonu lampka od abs się w ogóle zapala i gaśnie......bo jak tak to wszystko "powinno" być ok bo już różne oszustwa co do abs i poduszek widziałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jak napisałem, lampka się nie zapala, ani po przekręceniu kluczyka, ani podczas jazdy. Tak długo jak mam ten samochód (około 1 rok) tak jej jeszcze palącej się nie widziałem. Piasty są ok, układ/osprzęt abs widać ze jest, ale nie czuję go, czyt. nie działa. Jeśli chodzi o kontrolkę to zgadza się, prawidłowo to powinna się zapalić na chwilę po przekręceniu kluczyka, no ale niestety... :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

piotr66, wiec może to kwestia w elektryce gdzieś....gdzieś się coś przetarło albo urwało i cały abs "umarł" Ważne ze masz czujniki i cała instalacje pod abs....bo dwa razy spotkałem się z samą kontrolką od abs podpiętą pod jaśki:) albo na odwrót :) zależy czego nie ma hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to może jako pierwsze sprawdź czy żarówka się nie przepaliła (albo poprzedni właściciel ją wyjął bo abs się zepsuł i cały czas się paliła)

 

jako 2 to wiem że w astrze f można było jakoś sprawdzić kody błędów abs, może w astrze g też da radę - a to by dużo powiedziało.

 

do tego możesz też posprawdzać bezpieczniki od absu bo może warto sprawdzić najprostsze rzeczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ABS nie da sie wylaczyc przynajmniej w asterixie jakims magicznym guzikiem

komputer tez jak jest zaprogramowany do ABS to w przypadku jego braku wywala blad

Sprawdz sobie bledy moze cos znajdzie :)

Lub ktos po prostu sprytnie ten mechanizm oszukal przy pomocy rezystorka bo nie mogl dac sobie rady z naprawa (koszty)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam cała listę kodów ABS ale do omegi B...jak myślicie przyda się do astry??Poza tym tak jak Ja napisałem i david, mógł ktoś coś kombinować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pamiętam jak sprzedawałam swoją Corse kiedyś, nie miałem czasu sprzedawać jej prywatnie, więc wylądowała w komisie.

Była to wersja "full wypas", ale bez ABS. Po kilku dniach poszedłem do tego komisu zobaczyć jak sie ma jeszcze moja corsa i jakież moje zdziwiwnie było kiedy zobaczyłem ze dopisali sobie iż te auto ma ABS.

Moze to jest problem w Twoim aucie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności