Skocz do zawartości

ABS - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous
Samochód posiada układ ABS. Niestety, nie mialem okazji się o tym przekonać w praktyce ponieważ on nie działa. Poza brakiem smego efektu podczas hamowania nie zapala się również sama kontrolka na desce rozdzielczej, ani na chwilę, po prostu tak jakby jej nie było. Jakie mogą być potencjalne przyczyny oraz z jakimi kosztami można się liczyć?

ma ten sam probelm co piotr66 - pompa ABS jest w aucie sprawdzałem, nie małem jeszcze okazji spawdzić czujników. podobno w asterce nie można wymienić samych czujników - a nowa piasta z czujnikami kosztuje na Allegro około 300 PLN. Będę musiał się wybrać do jakiegoś mechanika żeby sprawdzili auto na kanale. Może na szczęście okazę się, że czujnik jest zabrudzony albo się rozłączył czy może żarówka się w kontrolce się przepaliła - to byłoby najmniej bolesne finansowo....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

U mnie to samo, brak ABS, kontrolka się świeci. Sprzedawca zapewniał, że jest to przerwany kabel czujnika w prawym przednim kole. Oby to było właśnie to, bo jestem w trakcie poszukiwań używanego czujnika, taniego lecz sprawnego... Może ktoś ma na zbyciu? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I co się okazało? Ja na razie dałem sobie spokój.

Najtańszą opcją jest spojrzenie pod maskę i ustalenie czy posiadasz ABS. Później podjechanie do warsztatu i podłączenie sie pod tester i odczytanie parametrów. Odczytanie błędów i sprawdzenie parametrów podczas testów drogowych powinno rozwiać wątpliwości. Chyba że sprzedający wyjął lampkę dlatego że jest jakaś poważna usterka typu zepsuta pompa ABS-u mogąca porządnie nadwyrężyć kieszeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Proponuje test wjechać na polną drogę rozpędzić się do 30 kmh i hebel na hamulec do oporu jak zacznie walić pedał w nogę to znaczy że abs działa ja z początku też myślałem że nie mam abs-u i tak mi doradził jeden gostek

Lampka u mnie włącza sie przy zapłonie i działa ok 4s czy silnik włączę czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Założyłem czujnik ABS w prawym przednim kole, bo w ogóle nie był założony, kontrolka się świeciła. Czujnik był od Astry GSI i był za długi, przez co mechanik podłożył dwie podkładki pod niego, żeby nie ocierał o przegub. Niby ok, ale kontrolka dalej się świeci, ABS jak nie działał, tak nie działa, koła blokuje. W stacji ASO Opla Trax w Zgierzu nie mogli odczytać mi błędów, bo nie mają starego komputera. Pozostaje mi odczytać błędy własnoręcznie przez zwarcie pinów, choć uprzedzono mnie, ze nie zawsze daje to prawidłowe odczyty.

 

[ Dodano: Sro Lip 18, 2007 22:21 ]

Na drugi dzień, zaraz po odpaleniu silnika, ABS zadziałał, kontrolka zgasła, ale dzieje się coś dziwnego.

Mam wrażenie, jakby przy hamowaniu coś ocierało o ząbki, powstaje dziwne rzężenie, czuję wibrowanie w pedale hamulca.

Pojechałem do ASO, myśląc ze to czujnik ociera o zęby pierścienia, ale dziwne byłoby, żeby ocierał tylko przy hamowaniu.

W ASO powiedzieli mi, że to wina wyłamanego ząbka w pierścieniu przegubu. Przez co ABS załącza się od razu, nawet przy delikatnym hamowaniu...Dlatego wg nich poprzedni właściciel wyjął czujnik, żeby nie było tego efektu.

Tylko ja myślę, że przy hamowaniu, nawet jak działa ABS, nie powinno to brzęczeć i trykać typu "trrrrrrr...., pę, pę, pę" ........... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności