Skocz do zawartości

Halasowanie rozrządu


Gość challenger

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

przy czym poprawkę trzeba brać chociażby na pewną ilość smaru która znajduje się w środku

Dokładnie. Ilość smaru ma być niewielka, bo za duża ilość smaru powoduje właśnie opory, które prowadzą do grzania się łożyska.

Chociaż zadaniem smaru jest również chłodzenie łożyska.

Prawidłowo wykonane łożysko powinno posiadać minimalny luz montażowy, aby w sytuacji gdy będzie wciskane prasą nie powodować jego zakleszczenia.

Tak, czy inaczej wybieram zawsze takie łożysko, które ma ten minimalny luz i obraca się bez oporu.

Takie łożysko da Ci szansę, bo rozluźniając się z czasem, będzie dawać odgłosy, natomiast ciasne łożysko tej szansy nie da. Takie łożysko wydaje cichy gwizd, który się lekceważy.

No bo jak coś się obraca tu przecież musi wydawać jakieś dźwięki.

A skoro dźwięk jest jednostajny, to tak pewnie musi być.

Nic bardziej błędnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

Żeby zamknąć temat: bylem dzisiaj u mechanika, potwierdzil ze to wina lożysk na pompie. Zalecil wymianę, bo twierdzil, że w kazdej chwili pompa moze stanąć, a pasek pęknąć. Nowej pompy nie będę kupowal, przeloze uszczelke i zaloze starą, zwlaszcza, że nie mialem z nia zadnych problemów. Więc jakby ktoś planowal wymianę rozrządu to odradzam profilaktyczną zmianę pompy, bo jak widać nowa nie zawsze znaczy dobra. Dzięki za pomoc i pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

naprawdę ciekawe co ten mechanik powiedział :wesoly: łożysko w mojej nowej pompie ładnie, bez oporów się obracało (oczywiście nie zrobiło kilku obrotów ale to normalne) a i tak coś piszczy.

 

W starej pompie łożysko ewidentnie przeskakiwało na kulkach a żadnego pisku nie było słychać :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
lukasnarloch1, że bylo ok jak zakladales to nie znaczy ze teraz jest w porzadku. Ja dla swietego spokoju wymienię na starą pompę, bo wszystko bylo z nią ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zmieniałem pompę w 3 autach i w żadnym nie było takiego luzu na łożysku aby sie samo obracało - obrazało sie ze znacznym oporem.

Jeśli chodzi o ten pisk w zależności od obrotów to miałem kiedyś coś takiego - była to kwestia źle założonej obudowy od paska rozrządu - przy ściagnięciu obudowy zobaczyłem ze tarło w dolnej części.

Sprawdź to bo myśle ze pompa jest dobra ta ktorą masz.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

nie jest dobra, bo dzisiaj ją zmienilem z powrotem na starą i jest ok, a co do obudowy to jezdzilem bez niej mając w perspektywie grzebanie w rozrządzie, więc to odpada. Wina leżala po stronie pompy, zwlaszcza, że po wymontowaniu nawet jak obracam to piszczy i chodzi ciężej niż to mialo miejsce przed zalozeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
DAROMV6, pewnie nie, bo tak jak mówilem na opakowanie bylo firmy ktora sprzedaje części, wyższa pólka mialaby pewnie oryginalne... uporalem się z pisczeniem to teraz coś stuka jednak rzeczywiście ruszyć coś w starym aucie to jak otworzyc puszkę pandory...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności