Skocz do zawartości

[Proszę o pomoc] tryb przeglądania z użyciem kursora


Gość anna.m

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.Mam Mozillę.Od jakiegoś czasu kiedy włączam przeglądarkę pojawia się komunikat :

 

"Naciśnięcie klawisza F7 włącza lub wyłącza tryb przeglądania z użyciem kursora. Opcja ta wyświetla ruchomy kursor na stronach WWW, pozwalając na zaznaczanie tekstu przy pomocy klawiatury. Czy włączyć opcję przeglądania z użyciem kursora?"

 

Co gorsza nie da się tego wyłączyć(mimo zaznaczania "nie pytaj następnym razem"), muszę kilkanaście razy klikać f7,aby okienko zniknęło. Niestety,pojawia się przy kolejnym uruchomieniu przeglądarki.Kiedy już pokonam komunikat to mogę dowolnie skakać między stronami,kartami...komunikat się wtedy nie pojawia.W opcjach,w dostępności funkcja "Zawsze używaj klawiszy kursora do nawigacji po stronach" nie jest zaznaczona.

Przeglądarkę dwukrotnie wywalałam i instalowałam od nowa.I nic.

Jak się tego pozbyć?

Za ewentualną pomoc dozgonne dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Przeglądarkę dwukrotnie wywalałam i instalowałam od nowa.I nic.

Sprawdziłem u siebie i mi to działa więc prawdopodobnie masz jeden z dwóch problemów:

1) klawiatura Ci wariuje

2) konflikt programowy.

 

Rozwiązanie 1) Kiedy masz wyłączoną przeglądarkę mozilli odłącz klawiaturę i włącz mozillę. Jeśli komunikat nie wyskoczy to jeszcze nic nie oznacza, podłącz klawiaturę i zobacz czy komunikat się pojawi, jeśli tak to przeczyść klawiaturę (najlepiej całą). Jeśli się nie pojawi to wyłącz mozillę i jeszcze raz ją uruchom. Jeśli pojawi się komunikat to też oznacza że klawiatura może Ci świrować. Pożycz od kogoś klawiaturę i sprawdź czy dzieje się tak samo.

Rozwiązanie 2) Wiesz nie zawsze wywalenie to tak do końca kasuje wszystkie dane, jeśli korzystałeś z opcji dodaj usuń programy to sprawdź czy został usunięty katalog mozilli. Domyślnie to C:Program FilesMozilla Firefox

Następnie uruchom kompa od nowa. Usuń instalkę mozilli jaką masz na kompie i dopiero później ściągnij nową wersję mozilli z neta:

http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

W wersji 3.1 i 3.5 klawisz F7 działa w taki sposób, że po wciśnięciu go pojawia się tak jak mówisz komunikat, po zatwierdzeniu kursor na stronie może poruszać się w dużo większym zakresie. W zależności od tego jak strona jest zbudowana tak będzie odwzorowane przeskakiwanie kursora przy użyciu klawiszy. Po kolejnym wciśnięciu F7 nie pojawia się żadne okienko a kursor pojawi się tylko w określonych lokalizacjach na stronie. A ściślej mówiąc w obszarach gdzie można pisać tekst.

W opcjach,w dostępności funkcja "Zawsze używaj klawiszy kursora do nawigacji po stronach" nie jest zaznaczona.

Możesz powiedzieć jakiej mozilli używasz, nie mogę znaleźć takiej opcji ani w 3.1 ani w 3.5 ?

Z Poważaniem: Macias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarkę dwukrotnie wywalałam i instalowałam od nowa.I nic.

Sprawdziłem u siebie i mi to działa więc prawdopodobnie masz jeden z dwóch problemów:

1) klawiatura Ci wariuje

2) konflikt programowy.

 

Rozwiązanie 1) Kiedy masz wyłączoną przeglądarkę mozilli odłącz klawiaturę i włącz mozillę. Jeśli komunikat nie wyskoczy to jeszcze nic nie oznacza, podłącz klawiaturę i zobacz czy komunikat się pojawi, jeśli tak to przeczyść klawiaturę (najlepiej całą). Jeśli się nie pojawi to wyłącz mozillę i jeszcze raz ją uruchom. Jeśli pojawi się komunikat to też oznacza że klawiatura może Ci świrować. Pożycz od kogoś klawiaturę i sprawdź czy dzieje się tak samo.

Rozwiązanie 2) Wiesz nie zawsze wywalenie to tak do końca kasuje wszystkie dane, jeśli korzystałeś z opcji dodaj usuń programy to sprawdź czy został usunięty katalog mozilli. Domyślnie to C:Program FilesMozilla Firefox

Następnie uruchom kompa od nowa. Usuń instalkę mozilli jaką masz na kompie i dopiero później ściągnij nową wersję mozilli z neta:

http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

W wersji 3.1 i 3.5 klawisz F7 działa w taki sposób, że po wciśnięciu go pojawia się tak jak mówisz komunikat, po zatwierdzeniu kursor na stronie może poruszać się w dużo większym zakresie. W zależności od tego jak strona jest zbudowana tak będzie odwzorowane przeskakiwanie kursora przy użyciu klawiszy. Po kolejnym wciśnięciu F7 nie pojawia się żadne okienko a kursor pojawi się tylko w określonych lokalizacjach na stronie. A ściślej mówiąc w obszarach gdzie można pisać tekst.

W opcjach,w dostępności funkcja "Zawsze używaj klawiszy kursora do nawigacji po stronach" nie jest zaznaczona.

Możesz powiedzieć jakiej mozilli używasz, nie mogę znaleźć takiej opcji ani w 3.1 ani w 3.5 ?

Z Poważaniem: Macias

Dziękuję bardzo za pomoc.

Jak przpeorwadzić ten test klawiatury w laptopie?

 

Dodam,że problem pojawił się niedawno,wcześniej wszystko działało bez zarzutu.Teraz mam mozillę 3.5.

Ta opcja jest narzędzie->opcje->ogólne->dostępność

 

Ja odinstalowywałam mozillę,instalowałam od nowa,ale ona automatycznie przenosiła dane (zakładki)choć niczego sama nie zaznaczałam.Może w tym tkwi problem,że zapamiętała jakieś ustawienie.Teraz zrobię to zgodnie z Twoją instrukcją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spójrz tez na definicję skrótów w ATI. Prawym kliknięciem w pulpit. W menu kontekstowym pojawi się ATI CCC. Należy otworzyc ATI. Nastepnie kliknac wewnatrz zakładki Hotkeys i wywołac Hotkeys manager. Pokażą się skróty, o ile są. Tu mozna usunąc lub dodac skrót.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak przeprowadzić ten test klawiatury w laptopie?

Założyłem że mowa jest o stacjonarnym kompie ale tera przecież lapy są na topie.

Mój błąd sorki.

Z tą klawiaturą to nie jest takie proste więc jeśli przeinstalowanie mozilli nie da rozwiązania to sprawdź dwie rzeczy:

1 test )

Czy przy uruchomionym tylko Internet Explorerze dzieje się to samo ?

trzeba rozróżnić że

Mozilla daje taki komunikat po wciśnięciu F7

Naciśnięcie klawisza F7 włącza lub wyłącza tryb przeglądania z użyciem kursora. Opcja ta wyświetla ruchomy kursor na stronach WWW, pozwalając na zaznaczanie tekstu przy pomocy klawiatury. Czy włączyć opcję przeglądania z użyciem kursora?

[ ]Nie pytaj ponownie

..........................................................................TAK NIE

Internet Explorer daje taki komunikat po wciśnięciu F7

Naciśnięcie klawisza F7 powoduje włączenie lub wyłączenie trybu przeglądania przy użyciu kursora. W tym trybie na stronach sieci web wyświetlany jest ruchomy kursor, którego można używać do zaznaczania tekstu za pomocą klawiatury.

 

[ ]Nie pokazuj ponownie tego komunikatu

 

Co to jest przeglądanie przy użyciu kursora ? TAK NIE

2 test )

Czy po włączeniu edytora teksty Worda pojawia się komunikat

 

Sprawdzanie pisowni zostało zakończone

Jeśli tak to klawisz F7 jest uszkodzony lub jakiś paproch go zablokował. Poklikałbym w niego i jednocześnie mocno w niego dmuchał.

 

Powiedz proszę jak poszło przeinstalowanie Mozilli i te dwa testy.

Z Poważaniem: Macias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd sorki.

nie twoj blad... anna.m nie napisala jaki komp, jaki system

 

zakladam ze to windows - wiec odinstalowalbym opcje zwiazane z dysfunkcjonalnoscia uzytkownika: (funkcje ulatwien systemu)

potem uruchomic mozille

w pasku wpisac about:config

w filtrze wpisac "caret" (bez cudzyslowia ;p )

pojawic sie powinno m.in.

accessibility.browsewithcaret - powinno byc false

accessibility.warn_on_browsewithcaret false jesli ma nie pytac o wlaczenie funkcji, true jesli ma pytac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za nieocenioną pomoc! Mozzilę odinstalowałam z zaznaczeniem,że wszystkie dane i ustawienia mają być również usunięte. Restartowałam komputer,zainstalowałam Mozzila Firefox 3.5 zaznaczając, by nie importował żadnych danych z plików ani IE.Póki co działa bez zarzutu. ;p

 

Założyłem że mowa jest o stacjonarnym kompie ale tera przecież lapy są na topie.

Mój błąd sorki.

 

Z Poważaniem: Macias

Używam laptopów ponieważ są wygodniejsze przy przeprowadzkach i podróżach. Faktycznie,mój błąd,że nie uściśliłam wcześniej jakiego kompa,systemu operacyjnego używam. ??? Co prawda,komunikat zniknął jak napisałam na początku posta,ale przeprowadziłam dwa testy wskazane przez Ciebie. Po włączeniu edytora komunikatu nie ma, przy IE również (przed reinstalacją zresztą też ich nie było).

 

Dziękuję raz jeszcze za pomoc! Wszystko na chwilę obecną jest dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności