Skocz do zawartości

Czujnik cofania Astra III Kombi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ktoś już montował czujniki cofania do Astry III Kombi ?

Chciałbym wiedzieć, czy są jakieś pułapki lub dobre rady?

Czy trzeba odkręcać zderzak?

W którym miejscu montować czujki aby mieć optymalny kąt?

 

P.S. Generalnie znam zasady montowania czujek (ok. 50cm od ziemii i odpowiedni kąt nachylenia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik cofania? Do Astry? :(

Nie czujemy samochodu? :)

Wydaje mi się ,że ten komentarz był tu niepotrzebny i nie na miejscu :(

Myślę ,że się zrozumieliśmy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czujnik cofania? Do Astry? :D

Nie czujemy samochodu? :(

Wydaje mi się ,że ten komentarz był tu niepotrzebny i nie na miejscu :wesoly:

Myślę ,że się zrozumieliśmy .

Popieram.

A w gwoli wyjaśnienia jak się jeździ to po pewnym czasie kombiaczkiem można cofać na centymetry, ale moja małżonka nie jest stałym użytkownikiem i obawia się o takie manewry.

 

Szukam dobrych czujników na przykład Valeo, bo widzę na różnych forach, że te tańsze czasem zawodzą. Napiszcie coś interesującego.

 

A poza tym pytanie, czy dobre są te wyświetlacze (na przykład na lusterka), czy beeper w zupełności wystarcza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nigdy nie uzywalem :wesoly: (szkola hiszpanska...) ale czytalem ze lepiej tylko z dzwiekiem, bo jesli jest wyswietlacz to czesto ludzie patrza na wyswietlacz a nie w lusterka :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A czy są jakieś czujniki tylko-dźwiękowe na przód i tył? Tak żeby przód był inny dźwięk i tył inny?

BTW. Czy ciężko jest podpiać taką centralkę do pedału sprzęgła i hamulca w przypadku korzystania z czujników przód-i-tył?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem Valeo u siebie, to co prawda nie kombi ale ...

Zdjęcie zderzaka to podstawa. Jak chcesz poprowadzić przewody od czujników do środka samochodu? Nie bój się tego, przynajmniej u mnie wystarczyło odkręcić 4 wkręty i już.

Największym problemem nie był demontaż zderzaka tylko tylnej kanapy bo to było konieczne do zdjęcia kolejnych plastików.

Czujki montuje się na prostopadłych częściach zderzaka, a dodatkowo Valeo ma możliwość regulacji kąta pochylenia. Za malowanie czujek traci się gwarancję ale wygląd wziął górę i pomalowałem je zwykłym pędzelkiem. Jak na razie wszystko jest OK.

Mam wersję z wyświetlaczem odległości i wskazaniem kierunku gdzie znajduję się przeszkoda. Daje to pełny obraz sytuacji za samochodem i możliwość odpowiedniej reakcji kierownicą. I to jest najważniejsza zaleta. Sam beeper informuje Cię tylko, że coś jest z tyłu ale gdzie to już nie wiadomo. Pozostaje Ci jedynie jazda do przodu.

Wątpię żebyś znalazł jakiś beeper z dwutonowym dźwiękiem (przód i tył) ale, że nie sprawdzałem więc może ...

Podłączenie centralki wygląda różnie w różnych modelach ale przednie czujki aktywują się po wciśnięciu pedału hamulca więc wystarczy wciąć się w przewód świateł STOP i już. Nie wiem po co podłączanie centralki do sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź. Z tym sprzęgłem to się chyba rozpędziłem :(.

Zo do zdjęcia zderzaka, no jak mus to mus, wykręci się i się zdjemie :beer:.

 

To pytanie jeszcze, gdzie masz ten wyświetlacz, nad lusterkiem czy taki stojący na konsoli :beer:. Osobiście niechciałbym zawalać deski wyświetlaczem, żeby stało mi coś przed oczami, czego używać będę sporadycznie. Myślałem nad tymi zakładanymi nad lusterkiem (albo na lusterko). HArtur1, mógłbyś przesłać fotki Twojego wyświetlacza - jak go zamontowałeś? Pozostali forumowicze, którzy chcą się podzielić swoimi sposobami montażu wyświetlaczy również zapraszam do dzielenia się fotkami :beer:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw:

http://sklepy.allegro.pl/item639243202_czujnik_czujniki_parkowania_cofania_valeo_632002.html

 

Wyświetlacz zamontowany jest w lewym rogu deski rozdzielczej. (zamocowany tzn. przyklejony fabryczną taśmą dwustronną - nie odkleja się)

Niestety nie ma mnie w kraju, a jedynie dysponuję takim zdjęciem:

Dołączona grafika

W moim przypadku stoi na desce bo:

1. cofam na lusterka, więc znajduje się na wysokości wzroku

2. parkuję zazwyczaj tyłem więc nie jest sporadycznie wykorzystywany tylko często

3 w rogu w żaden sposób nie przeszkadza przy jeździe

 

Jeżeli założysz czujniki z przodu to najlepszy będzie dla Ciebie tylko beeper bo w czasie podjeżdżania do przeszkody rozglądanie się po kabinie, konieczność podnoszenia wzroku na lusterko itp. moim zdaniem jest trochę ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności