Skocz do zawartości

Astra H felgi


Gość waterman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

proszę o podpowiedź, mam teraz swoją astrę na feldze aluminiowej 16" opony 205/55, z uwagi głównie na czynnik ekonomiczny chciałbym kupić na zimę felgę stalową 15", + opony 195/65, zastanawiam się tylko czy założę taką felgę, na klapce wlewu paliwa taki rozmiar jest wyszczególniony jako zamiennik

jakie powinna mieć ET stalowa felga 15", auto z 12/2007 1.7CDTI, dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kulawikm

Witam,

jestem na kupnie felg stalowych i opon na zimę do Astry H 1,7 100KM.

Na lato mam alu 16' i opony 205/55. Na zimę chcę 15'.

Z felg wybrałem 2 typy:

1. 5 x 110/ 6,5Jx15 / ET33 /Otwór piasty 65

2. 5 x 110/ 6J x 15 / ET33 /Otwór piasty 65

 

Czy obydwa komplety będą pasować?

Jaką szerokość lepiej wybrać 6,5 czy 6 i czym się tu kierować?

 

Jeśli chodzi o opony to planuję: 195/65R15 myślałem o:

1. Kleber KRISALP HP 2

2. Michelin ALPIN A3

Co o nich myślicie, które polecacie. A może jakieś inne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

6,5Jx15 ET35 - rozmiar fabrycznej felgi 15sto-calowej do Astry H, zapewne będziesz potrzebował felgi na 5 śrub - do tego opona 195/65 R15.

Z opon które podałeś - Krisalpy miałem wcześniej przez 3 zimy na innym aucie: pierwsza zima - rewelacja, natomiast później dość kiepsko było, marna przyczepność przede wszystkim na "błocie pośniegowym" i mokrej jezdni - pomimo małego zużycia bieżnika i prawidłowego przechowywania opony,

Alpin A3 to starszy model opony - nie wiem czy można ją jeszcze kupić jako nową, w poprzednim roku wszedł Alpin A4 - zakupiłem komplet do Asterki i zadowolony zimę przejeździłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

czyli jak dobrze wyczytalem, felgi z ET 33, dedykowane dla omegi, z powodzeniem wejda na astre H 1,8 2005 i te 2mm w osadzeniu nie beda stanowily zadnego problemu? niby mala roznica, ale jak wiadomo diabel tkwi w szczegółach... :-)

 

Slawek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość swiezy170

Witam

Trochę zostało mi namącone w głowie i wreszcie nie wiem jakie feligi posiadam Astre H 12.2007r 1.7 110KM jeżdzę na 16 strukturalnych a na zimę palnuję zakupić te felgi, Co wy na to będą pasowały? http://moto.allegro.pl/felgi-15-opel-5x110-meriva-zafira-vectra-astra-h-i2451675521.html

Edytowane przez swiezy170

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według książki Opla - dla silników A17DTJ i Z17DTJ (81kW) felgi minimum 15' z oponą 195/65, dla A17DTR i Z17DTR (92KW) - minimum 16".... pozostaje ustalić model silnika w Twoim Oplu - jeśli 110KM to chyba z tych pierwszych wymienionych .... najbezpieczniej i tak zdjąć koło z przodu i "zmierzyć" tarczę i zacisk ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć Panowie,

 

podobnie jak moi przedmówcy na zimę chcę założyć 15tki (ekonomia) do Asterixa 1,7 100KM. Z lektury poprzednich postów wiem, że wejdą felgi 15, moje pytanie brzmi:

czy wejdą felgi w rozmiarze 15x6J ET33 ( dedykowane fabrycznie są 6,5J, et35, nurtuje mnie szerokość felg.)?

Czy ktoś z Was jeździ na 15tkach czy poruszamy się w świecie rozważań?

pzdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności