Skocz do zawartości

1.9 cdti ,150 KM - Przy zapalaniu trzęsie silnikiem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Koledzy ,od jakiegoś czasu kiedy zapalam vectre, dziwnie trzęsie silnikiem,

potem silnik pracuje super.

Czego to może być objaw.

Proszę o podzielenie się waszymi opiniami.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, bez przesady

diesel to diesel - moze glosno chodzic jak traktor

ale to wszystko... mam ten silnik mialem i TDCi i TDI i w zadnym nie trzeslo na zimnym

mozesz miec pare rzeczy na raz albo jedna rzecz - dwumasa, poduszki, swiece, wtryski

napisz cos wiecej co sie dzieje podczas zapalania, podczas gaszenia, podczas gwaltownego przyspieszania i przy gwaltownej zmianie obciazenia silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć

Może od poczatku:

Samochód signum sport,rocznik 2004 ,150 KM ,147 000 km przebiegu kupiony w lutym w niemczech , sam przyjechałem.

Silnik rewelacja na autostradzie w niemczech do prędkości 140 km/h pali 5.6l

Cichy , tylko szum turbiny.

Ta sielanka skonczyła sie z chwilą oddania w czerwcu samochodu do AS. Opla w celu wymiany paska rozrządu.

 

Po tej wymianie samochód był głosniejszy ,dymił ,gorzej sie zbierał.

Reklamowałem ,ale panowie w ,,krawatach,, z serwisu opla wyśmiewali mnie ,aż

postawiłem na swoimm ,wkurzony maksymalnie, by sprawdzili rozrząd.Oczywiście z wielka łaską.

Teraz samochód inaczej pracuje , jak na początku po zakupie ,jest cichy przyspiesza , nie dymi ale oczywiście w opini ASO wszystko było jak najbardziej dobrze.

 

Problem jest w tym że, przy zapalaniu trochę szarpie silnikiem ,czy zimyn czy ciepły,kiedyś wystarczyło przekręcić lekko kluczyk i palił.Co może być nie tak ,ten objaw pojawił sie chyba po wymianie paska rozrządu i pozostał.

Na wolnych obrotach nic nie zgrzyta pracuje równo ,biegi wchodzą super,przyspiesza.

 

To co może budzić niepokój to przy wciskaniu sprzegła na biegu jałowym lekki szum w połowie ,w czasie jazdy niesłyszalny , co by wskazywalo na dwumase.

Jaka jest twoja opinia !

Dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rewelacja na autostradzie w niemczech do prędkości 140 km/h pali 5.6l

zebys nie byl zdziwiony ze te 140 to nawet nie 130 :shock:

opel jest znany z duzego zanizania wskazan...

inna sprawa ze chcialbym miec takie spalanie - ja mam 6.3 przy tej samej predkosci...

 

niech ktos powie czy mozliwe jest ze podczas wymiany paska mozna cos nabroic przy dwumasie? chyba sa gdzie indziej, co?

 

IMHO to sa 2 rozne sprawy, ale mozliwe ze zly kat zaplonu "przyspieszyl" objawy dwumasy. Czy mozliwe byloby zniwelowanie zlego kata zaplonu samym techem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności