Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ktos z Was wymieniał maglownice w swojej Merivie? Jakie to sa koszty? Podobno moja maglownica jest do wymiany(regeneracji) i straszą mnie tutaj (okolice W-wy) kosztami w okolicach 1500-1700 PLN za regenerowana i ponad 3000 PLN za nowa. Prosze o informacje. Objawia się to delikatnymi stukami w okolicach przodu pojazdu, dodatkowo przy skręcie w prawo powyżej 40km/h dodchodzi buczenie (jakbym zjeżdżał z pasa drogi na pobocze). Nie wiem jakie mam wspomaganie ale prawdopodobnie hydrauliczne.

Pozdr. Hubert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie stresuj się, maglownica regenerowana to koszt ok. 400- 500 zł. Ja mam na zbyciu świeżo po regeneracji, jeszcze nie używaną- jak co to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprawdopodobniej mam jakiś luz w maglownicy. Podczas jazdy po dziurach powoli słychać stuki , na postoju kręcąc lekko kierownicą dochodzi stukot z okolic połączenia czy raczej środka przekładni. Mam pytanie co jest w środku olej czy smar?

I do czego służy śruba( chyba jakaś zaślepka w w miejscu wyjścia połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

EPS jest wyżej jak już pisałem stuki dochodzą z spodu poza krzyżakiem .

Doczytałem że jest coś takiego jak kasator luzów myślę że to ta śruba w maglownicy o którą pytam.Jeśli dobrze kumam to ona coś reguluje. Czy ktoś to robił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprawdopodobniej mam jakiś luz w maglownicy. Podczas jazdy po dziurach powoli słychać stuki , na postoju kręcąc lekko kierownicą dochodzi stukot z okolic połączenia czy raczej środka przekładni. Mam pytanie co jest w środku olej czy smar?

I do czego służy śruba( chyba jakaś zaślepka w w miejscu wyjścia połączenia?

poczytaj mój post z weekendu - najtaniej w mikołowie

smarowanie EPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę mnie poprawić: EPS jest wyżej nad krzyżakiem? :beer: A mnie stuka w dole pod podłogą.

Na alledrogo znalazłem włoską maglownice za 250 PLN jeśli będzie potrzeba to kupię ale chodzi mi o to czy można podregulować przekładnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem ale sporo osób pisało że głosy dobiegały z różnych miejsc a po smarowaniu ucichło jakoś się przenosi,co do włoskich też był post że to jakieś padliny podobno ale nie wiem nic w temacie,ja mam inny problem co nikt nie wie :beer:

gardi1 no mi się średnio by opłacało około 750 km w obie strony bym miał,co innego :beer: wpaść :wino:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

włoską maglownice za 250 PLN

no właśnie ktoś to montował:beer:?Warte to (regeneracja kosztuje około 800zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się, że na forum ktoś kiedyś przestrzegał przed tymi najtańszymi bo za niedługo znowu były kłopoty. A wymiana w Merivie do tanich nie należy przez wzgląd na upakowanie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi