Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ktos z Was wymieniał maglownice w swojej Merivie? Jakie to sa koszty? Podobno moja maglownica jest do wymiany(regeneracji) i straszą mnie tutaj (okolice W-wy) kosztami w okolicach 1500-1700 PLN za regenerowana i ponad 3000 PLN za nowa. Prosze o informacje. Objawia się to delikatnymi stukami w okolicach przodu pojazdu, dodatkowo przy skręcie w prawo powyżej 40km/h dodchodzi buczenie (jakbym zjeżdżał z pasa drogi na pobocze). Nie wiem jakie mam wspomaganie ale prawdopodobnie hydrauliczne.

Pozdr. Hubert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie stresuj się, maglownica regenerowana to koszt ok. 400- 500 zł. Ja mam na zbyciu świeżo po regeneracji, jeszcze nie używaną- jak co to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprawdopodobniej mam jakiś luz w maglownicy. Podczas jazdy po dziurach powoli słychać stuki , na postoju kręcąc lekko kierownicą dochodzi stukot z okolic połączenia czy raczej środka przekładni. Mam pytanie co jest w środku olej czy smar?

I do czego służy śruba( chyba jakaś zaślepka w w miejscu wyjścia połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

EPS jest wyżej jak już pisałem stuki dochodzą z spodu poza krzyżakiem .

Doczytałem że jest coś takiego jak kasator luzów myślę że to ta śruba w maglownicy o którą pytam.Jeśli dobrze kumam to ona coś reguluje. Czy ktoś to robił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprawdopodobniej mam jakiś luz w maglownicy. Podczas jazdy po dziurach powoli słychać stuki , na postoju kręcąc lekko kierownicą dochodzi stukot z okolic połączenia czy raczej środka przekładni. Mam pytanie co jest w środku olej czy smar?

I do czego służy śruba( chyba jakaś zaślepka w w miejscu wyjścia połączenia?

poczytaj mój post z weekendu - najtaniej w mikołowie

smarowanie EPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę mnie poprawić: EPS jest wyżej nad krzyżakiem? :beer: A mnie stuka w dole pod podłogą.

Na alledrogo znalazłem włoską maglownice za 250 PLN jeśli będzie potrzeba to kupię ale chodzi mi o to czy można podregulować przekładnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem ale sporo osób pisało że głosy dobiegały z różnych miejsc a po smarowaniu ucichło jakoś się przenosi,co do włoskich też był post że to jakieś padliny podobno ale nie wiem nic w temacie,ja mam inny problem co nikt nie wie :beer:

gardi1 no mi się średnio by opłacało około 750 km w obie strony bym miał,co innego :beer: wpaść :wino:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

włoską maglownice za 250 PLN

no właśnie ktoś to montował:beer:?Warte to (regeneracja kosztuje około 800zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się, że na forum ktoś kiedyś przestrzegał przed tymi najtańszymi bo za niedługo znowu były kłopoty. A wymiana w Merivie do tanich nie należy przez wzgląd na upakowanie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak będę dalej upierdliwy :beer: i dalej pytam czy ten kasator luzów w tej maglownicy działa? :wino:

Wymieniłem łączniki stabilizatora i prawie ucichło :wino: .Następne w kolejce końcówki drążków na oko :wino: wydają się też zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kasator luzu ? maglownica posiada regulacje docisku listwy od prawej strony tam gdzie nie ma tulejki. Objawy które opisujecie to niedokręcone śruby drążka łączącego przekładnie kierowniczą ze wspomaganiem. bardzo często z uwagi na sztywne połączenie śruby te się odkręcają Na 100 przypadków takich stuków 90 odpowiedzialne są te dwie śruby Ja osobiście je wymieniam i zakładam podkładki sprężynowe i już się nie odkęca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście je wymieniam i zakładam podkładki sprężynowe i już się nie odkęca.

jakiś manual? może uda mi się zaoszczędzić 800 zł na regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kasator luzu ? maglownica posiada regulacje docisku listwy od prawej strony tam gdzie nie ma tulejki. Objawy które opisujecie to niedokręcone śruby drążka łączącego przekładnie kierowniczą ze wspomaganiem. bardzo często z uwagi na sztywne połączenie śruby te się odkręcają Na 100 przypadków takich stuków 90 odpowiedzialne są te dwie śruby Ja osobiście je wymieniam i zakładam podkładki sprężynowe i już się nie odkęca.

Może dasz jakieś foto obrazujące dokładnie o które śruby chodzi? Albo jakiś manual jak gardi napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopie.

Gwoli informacji po 1,5 roku uzytkowania tej przekladni http://allegro.pl/promocja-przekladnia-corsa-c-combo-meriva-wyprzeda-i3116382227.html znowu jest do wymiany (naprawy) :(

biore orginal z garazu i jade zawieść do regeneracji

I jak poszlo z regeneracja i ile km po tym wytrzymala?

Ja wlasnie kupilem Merive A, z chyba uszkodzona przekladnia, bo gdy jade po starej brukowanej drodze, badz przejezdzam przez poprzeczne laczenia plyt betonowych to napier.... mi cos luzno po kierownicy, i nie jest to nieprzesmarowany silniczek EPS. Dodatkowo w prawa strone krece jednym palcem ( w czasie jazdy dziala az za lekko), w lewa juz musze uzyc wiecej sily..

Na trzepakach nic nie wyszlo.

W warsztacie stwierdzono i wymieniono prawy drazek kierow, tuleje wahaczy, zrobiono geometrie.

Po wymianie ww. elementow pojechałem do kolegi diagnosty, ktory pomacal zawieszenie i powiedzial mi ze mam wyczuwalny luz na na nowym drazku kierowniczym, ale spowodowany luzem w przekladni. Ewentualnie gorne mocowanie amorka moze byc uszkodzone.

Mam rowniez druga Merive A, gdzie wspomaganie chodzi dobrze, z wyczuwalnym oporem, takim jak w powyzszej Merivie krecac w lewa strone.

Gdzie szukac przyczyny tej dziwnej pracy ukl. kierowniczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dzisiaj zrobilem przekladke silnika od wspomagania pomiedzy dwoma merivami i bingo.

Za zmienny opór przy kreceniu kierownica winny jest silniczek.

Po przekladce uszkodzonej czesci do drugiego auta, roznica jest juz mniej wyczuwalna, a w aucie gdzie roznica byla duza, na drugim silniczku jest teraz oK ;)

Stuki pozostaly bez zmian.

Edytowane przez Mario_80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz bo coś przeczysz sam sobie.

Podmieniłeś silniczki miedzy Merivami i w każdej jest lepiej.

Więc gdzie masz ten uszkodzony silniczek?

Gdyby był uszkodzony to w drugiej było by tak samo jak w pierwszej

A nie bierzesz pod uwagę rzeczy najważniejszej jak styki na wtyczce które zostały poprawione przez wypiecie i wpiecie wtyczki.

Czyli po prostu przeczyszczenie miejsc styku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niczego sobie nie przecze.

Uszkodzony silnik chodzi lepiej w drugiej Merivie. Roznica jest wyczuwalna, ale nie az tak bardzo jak w poprzednim aucie. Jak roznica bedzie sie poglebiac to zamowie kolejny.

A stykow nie biore pod uwage, bo nie mialy jak zasniedziec pod kierownica w kabinie. Wg Twojej teorii silnik powinien pracowac lepiej w starym aucie, a tak nie jest.

Silniczki miedzy soba delikatnie sie roznia obudowa. Najwieksza wtyczka miala rowniez inny kolor, ale byly P&P.

Numer czesci w wiekszosci byl ten sam, roznil sie tylko 3ema ostatnimi symbolami: "26108652 XXX".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi