Skocz do zawartości

Czy są jakieś plusy naszych zafirek B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem zafiry B, znalazłem to forum i czytam same złe wieści odnośnie awaryjności /kół dwumasowych, wypalania jakiś filtrów, itp./, drogich serwisów, nieznanych usterek. Wychodzi na to że sie wkopałem z zakupem. Czy są jakieś plusy naszych zafirek B ?[shadow=darkblue][/shadow][glow=darkred][/glow][shadow=darkblue][/shadow][glow=darkred][/glow]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład są ładniejsze od wersji A ... ale tylko w środku...poza tym nie ma plusów :mrgreen: Opel dał d...y na maxa z silnikami CDTI. A szczytem upośledzenia umysłowego było zamontowanie układu wypalania cząstek stałych...masakra...co 700-1000 km będzie Ci się wypalał.

Też myslałem o wersji B ale po namysle kupiłem A bo już wolę widmo padniętej pompy niż wieczne problemy z wypalaniem.

Współczuje widząć tyle postów z problemami tak nowych samochodów.

 

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnych kilometrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale wydaje mi się że to forum jest po to by pomagać sobie w trudnych sytuacjach. Dlatego tyle postów o awariach. Biorąc pod uwagę ilość eksploatowanych opli to ilość awarii nie odbiega od normy a malkontenci znajdą sie wśród użytkowników każdej marki i nie ma takiego pojazdu gdzie nic się nie psuje. Jak czytałem te post to też mi się włos na głowie jeżył ale jestem pozytywnie nastawiony i tylko myślę że mnie to nie dotknie. Mam wersje A na budziku ponad 200 000 ale ile faktycznie nikt nie wie. Zmieniam olej robie wszystko co trzeba i śmigam. Mam nadzieje że jak najdłużej. Czego i wam życze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum jest po to zeby wymieniac sie informacjami :beer: a jesli sie przy tym pomga to juz inna rzecz...

uzytkownikow piszacych mozna podzielic na 3 kategorie:

piszacych na dowolny temat, nie zwiazany z tematyka forum

piszacych na temat ciekawostek zwiazanych z tematyka forum (np triki w autach, nowosci)

oraz piszacych na temat problemow dot tematyki forum - i ich jest najwiecej,

dlatego tez moze sie wydawac ze wszystkie ople sa wadliwe...

bo sila rzeczy ci ktorym auto dobrze pracuje nie tworza nowych tematow :beer:

poza tym malkontenci sa zawsze bardziej aktywni na wszystkich forach... :beer: :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo sila rzeczy ci ktorym auto dobrze pracuje nie tworza nowych tematow :beer:

Dokładnie tak...

 

Jestem bardzo zadowolony z 1,9 100KM (kupiony z 49000km, teraz 76000km bez żadnej awarii), więc co najwyżej mogę popisać o wstawionych czujnikach cofania :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wiele osób zgodzi się z tezą że: Jak dbasz tak masz. Mam na myśli regularne przeglądy, serwisy itp. Drobne usterki najlepiej usuwać od razu i nie odkładać na później bo mści się wtedy potrójnie . Jeśli będziesz stosował się do tych zasad to nie będziesz miał większych problemów. I zamiast pytać na przykład o zerwany pasek rozrządu będziesz zastanawiał się jaki wosk jest lepszy.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co najwyżej mogę popisać o wstawionych czujnikach cofania :beer:

o z checia przeczytam

masz oryginalne czy dokladane i jakiej firmy?

jak jeszcze masz zdjecia... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie, dziś pierwsza trasa, wybrałem sie nad morze razem ok 250 km, auto stabilne, swoje przyspieszenie ma, wygodne i w miarę ekonomiczne. Narazie "+", raczej staram się dbać o auto, wiec jestem dobrej myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz ja moge powiedziec

dzis zrobilem sobie wycieczke nad morze ok 100km w jedna strone na autostradzie

gdyby nie to ze jechalem z rodzina (w skladzie poszerzonym o dalsza rodzine :beer: )

to by spalanie bylo ponad 10l/100km :beer: a tak wyszlo jakies 6.8 l/100km (wszystko z kompa)

ale jak trzeba bylo to malo kto mnie wyprzedzal... :beer:

komfort cisza i swiadomosc ze cos jeszcze jest pod pedalem jak potrzeba... :beer:

ale przyznam sie ze auto jest malo rodzinne jak na rodzinne auto, no i ta tylna kanapa... to nie kanapa u tesciowej...:beer::mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności