Skocz do zawartości

Domykanie szyb AstraF93r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem iż chciałbym założyć sobie w asterce funkcje domykania szyb. Kupiułem sobie moduł domykania szyb na jednej z aukcji . Gdy go założyłem według instrukcji chodzi mi tylko prawa szyba a lewa nie. (A wspomne jeszcze ze moja prawa szyba domyka sie sama gdy przycisne raz guzik i gdy chce zastopowac w odpowiednim miejscu to naciskam jeszcze raz guzik.) Gdy zakładałem owy moduł zauważyłem ze do silniczka dochodza 4 przewody (+,+po naciscnieciu w górę,+ po nacisnieciu w dół, i masa) i wiem ze jest tam jakas elektronika która zmienia bieguny. Czy da sie ją jakoś obejść zeby podłączyć bezpośrednio do silniczka tylko 2 kable + gdy do góry i + gdy do dołu tak jak mam w lewym silniczku.

Proszę o pomoc pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programujesz szyby. Czyli w górę i jak zamknięta to naciskasz przycisk w górę, aż kliknie silniczek. Tak 3 razy powtarzasz. Będziesz miał domykanie. Swoją drogą to wywaliłeś kasę w błoto. W większości silników el. szyb w Astrze jest domykanie po podaniu stałej masy na pin nr 6 silniczka. A masę bierzesz z centralnego zamka. Po zamknięciu auta na jednym przewodzie pojawia się stała masa. Wystarczy podpiąć się pod niego i po sprawie. Efekt taki, że zamykasz auto i szyby same do góry jadą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale do lewego silniczka dochodza tylko dwa przewody. Czy jak podlacze ta stala mase do pinu 5 to lewa szyba tez bedzie sie zamykać :beer:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelastra

hej witajcie ja się też podepnę pod te domykanie szyb,ja miałem taki problem z tymi

kupiłem i mi nie działały

podnośniki są oryginalne i po obu stronach maja te programatory ze ja się dłużej przytrzyma to jadą do góry

w obu silniczkach jest 6 gniazd do podłaczenia,szyby mam podłączone pod zasilanie po stacyjce

podaje teraz jakie są oryginalne kable w kostce od silników

1. czerwono żółty dałem plus po stacyjce

2.szaro zielony do włącznika

3.niebiesko czerwony do włącznika

4.brązowy masa

5.pusty

6.pusty

 

jest jeszcze czarny kabelek jest on pomiedzy przełącznikami prawej i lewej strony

on jest od podświetlenia przyciskow i od właśnie tej pamięci

pamiętam że jak go nie podłączyłem to nie działało to programowanie

ten czarny też podłączyłem do zasilania po stacyjce

i teraz mam pytanie,żeby działało domykanie szyb w oplu muszę

1. zmienić zasilanie na stałe

2. do pinu numer 6 z kostki co wchodzi do silniczka dorobić pin i podłączyć sie w sygnał od fabrycznego centralnego zamka

 

dziękuję z góry za odpowiedz

 

[ Dodano: Nie Sie 16, 2009 14:21 ]

jeszcze raz ja,po sprawdzeniu dokładnie na schematach, wyszło mi że wszystko źle mam,ale przy montowaniu szyb z tyłu wszystko poprawie

oto moj schemat,kolory odpowiadają w wiązsce taką jaką ja mam w samochodzie,czyli oryginalna,brak tylko tego brązowo-czarnego od domykania szyb

 

 

ten oryginalny

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a831a3db2e72b87a.html

 

 

ten przerobiony przeze mnie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1b304a6465cbae2.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zmienić zasilanie na stałe

Dokładnie. Musisz mieć stałe zasilanie podnośników ( gruby czerwono- żółty)

2. do pinu numer 6 z kostki co wchodzi do silniczka dorobić pin i podłączyć sie w sygnał od fabrycznego centralnego zamka

Tak. Pin 6 we wtyczce odpowiada za domykanie. Ja podłączyłem go pod przewód centralnego, na którym pojawia się masa po zamknięciu.

 

Pamiętaj, że żeby działało domykanie szyby muszą być zaprogramowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelastra

ok jak wielkie dzięki za pomoc

gryzie mnie jedna rzecz

ten czarny kabel,on jest od podświetlania przycisków jest także od pamięci szyb żeby za każdym razem kiedy się wyłączy zapłon znowu nie czekać ażeby się zaprogramowały

czarny kabel jest podłączony na dwa przednie,z tyłu za podświetlenie i pamieć odpowiada kabel czerwono biały,który służy jeszcze od blokowania szyb np dla dzieci

czyli jak jakby to wypadało połaczyć

widać na schemacie że ten czarny nie łączy się bezpośrednio z plusem stałym tylko jest adnotacja numerowa przy nim o numerze 567 i bezpiecznik numer 7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności