Skocz do zawartości

Zapala się kontorlka przy 3000obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Formowiczów jest to mój pierwszy post na forum :wink:

Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Zafiry A z 2005r z silnikiem 2,2 DTI

Lecz mam problem ponieważ gdy wchodzę w okolice 3000 obrotów złącza się kontrolka serwisu i wyłącza turbinę. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu gaśnie kontrolka znów działa turbo.

Dodam że na podpiętym komputerze wyskakuje że jest za duże ciśnienie na turbinie.

Dodam jeszcze że wyszło że jest uszkodzony zaworek jakiś odpowietrzający czy coś bo miał zwarcie i elektryk akurat nie miał z DTI i dał jakiś z innego ale podobno wo gulę to nie wpływa na nic i można jeździć bez tego?

Mechanik powiedział że możliwe że jest turbo do czyszczenia a może sie okazać że do regeneracji? Czy może to być ten powód? Czy nie ma sensu dawać do czyszczenia turbiny (zażyczył sobie 300zł)

I czy można samemu jakoś przeczyścić tą turbinę czy potrzeba specjalisty?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem z astrą 2.0 DTI. Przyczyn może byc wiele. U mnie okazał się uszkodzony przepływomierz. Podmień go od kogoś kto ma taki sam silnik i zobaczysz czy jest poprawa, jak nie to daj znać na adres [email protected] to powiem ci co dalej i jak sprawdzać. U mnie po podłączeniu do kompa błędy były z czujnikiem ciśnienia doładowania i przepływką ale to tylko przepływka. A tak na początek to miałem problem z recyrkulacją spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, miedzy czasie gdy nie odpisywałem wymieniłem wszystkie 3 elektro zaworki 1 przy akumatorze 1 ten z turbo i 1 ten który miał zwarcie. I problem nadal wynastępnuje :D

I moje pytania są następujące ponieważ nadal przy 3000 obrotów wyłancza turbine. Czy musze teraz po ich wymianie jechać do elektryka i podpiąc pod komputer i skasować mu jakieś błedy albo coś? czy nie jest to konieczne?

Czy możliwe jest że na komputerze jest jakas blokada która przy 3000 obrótów automatycznie wyłanacza turbine?

I jakie są jeszcze możliwe usterki że wyłanacza tą turbinę?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 12:09 ]

I dalej mam taki sam problem

 

kupiłem nowy ale używany EGR i przez jakiś ktrótki czas było wszytsko dobrze nie wywalało turbo ani nic. Po jakimś czasie zaczeło wybijać niekoniecznie przy ponad 3000tyś obrotów

 

Pojechałem do mechanika diagnoza z komputera za duże doładowanie hmm

 

I jaki może być tego powód? co sprawdzić co zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mialem podobny problem. Mechanik nie powiedzial ci co wymienic? Ja jak mialem za duze doladowanie to wymienilem zaworek taki maly nad zaworem sterujacym turbina, ten za filtrem powietrza. a ten do wymiany jest nad nim taki maly, on sie zacina po 3000 i dlatego wywala blad. W pozniejszym terminie mialem tez problem z EGR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem podobny problem. Koledzy z forum doradzili mi abym sprawdził zawór turbiny. Jeśli jest walniety to trzeba go wymienić. Najłatwiej sprawdzić go po przez obejście go. Połącz na sztywno wężyki na wejściu i wyjściu ztego zaworka. Ja tak zrobiłem i moja Zafcia chodziła jak złoto. Zamówiłem zawór na Allegro (za ok.125,00zł), wymieniłem i jest ok!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności