Skocz do zawartości

Włączanie radia bez wł.stacyjki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jak podłączyć radyjko, żeby można było włączać je bez konieczności włączania stacyjki ?

Wystarczy zamienić miejscami kabelki >4< i >7<.Radio blaupunkt w asterce.

Jeżeli tak to jak wyciągnąć kabelek z kostki ISO , próbowałem i za nić nie chce wyleżć. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

browal, wyjda bez problemu z kostki, zaopatrz sie tylko w dluzsza i grubsza igłę. Mozesz zamienic kabelki - czerwony z zółtym lub polaczyc oba te kabelki i dac permanetne zasilanie z pominieciem stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
browal, wyjda bez problemu z kostki, zaopatrz sie tylko w dluzsza i grubsza igłę. Mozesz zamienic kabelki - czerwony z zółtym lub polaczyc oba te kabelki i dac permanetne zasilanie z pominieciem stacyjki.

 

Gdy połączyłem ze sobą czerwony z żółtym to miałem cały czas npięcie na stacyjce,

nawet bez włączania stacyjki kluczykiem.Trzeba pewnie przeciąć kabelek od stcyjki, żeby

nie dawało napięcia na stacyjkę zwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

browal, polecam stronkę http://www.czarnikm.republika.pl/opelastra.htm#tid. Tam w sekcji "Podłączenie radioodbiornika" masz opisy trzech kostek ISO. Zwróć uwagę na kostkę A (zasilanie). Odłącz kabel od pina nr 4 za to doprowadź tam to samo co jest na pinie nr 7. Czyli podłączasz zasilania z akumulatora, które oryginalnie powinno być na pinie nr 7 z pinem nr 4 (zasilanie po stacyjce). W ten sposób na 4 masz cały czas +12 V niezależnie od tego czy masz stacyjkę załączoną czy nie, no i najważniejsze "szafa" gra :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A w glupim DELCO CDR 500 mozna bylo przeprogramowac z menu radia to czy ma sie dac uruchowmic bez wlaczania stacyjki bez zabawy w kabelki :wesoly:

W obecnym radyjku mam tak samo wiec moze inne tez tak sie da :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie udało mi się wyciągnąć i zamienić kabelków 4 i 7 , ale sobie poradziłem,

obciąłem kabelek z 4. i zmostkowałem 4 i 7 i działa tzn. radio gra bez włączonej

stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

I mi sie udało :wesoly: choć elektronika to dla mnie to magia. W ten sposób zaoszczędziłem 30 zł bo tyle chciał elektryk za podłączenie. Odciąłem tylko późnije zółty kabelek ponizej zlutowanego miejsca,

żeby

nie dawało napięcia na stacyjkę zwrotnie.

bo denerwowało mnie ciagłę piszczenie głośniczka sygnalizującego, taq jak by kluczyki siedziały w stacyjce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności