Skocz do zawartości

Włączanie radia bez wł.stacyjki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

neik, mogą być zwarte bo masz na jednym napięcie +12V z akumulatora bezpośrednio a na drugim napięcie +12V po stacyjce a jeżeli masz dwa potencjały o tej samej wartości to prąd między nimi nie przepłynie czyli jest ok. Jakbyś zwarł w instalacji +!2V do masy albo do innego przewodu z innym napięciem to dopiero byłyby powody do zmartwienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja połączyłem wg. powyższego schematu 4 (czarny- nie wiem dlaczego bo wszyscy mają żólty :( ) i 7 (czerwony) i odciełem ten czarny poniżej złączenia bo miałem przez cały czas prąd na stacyjce, i teraz nawet jak wyłącze zapłon i radio to świecą mi przyciski ;/ Boje sie o akumulator i to jeszcze teraz w zimie może szybko siąść, dodam jeszcze że zmieniłem radio też na blaupunkt'a i kostki pasowały bez problemu... Co mam z tym zrobić? :) Proszę o szybką odpowiedź. z góry Dzięki ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie mam pojęcia - ja dla przykładu nie mam tego kabelka podłączonego i nie mam problemu. Zawsze możesz spróbować przeciąć, sprawdzić i w razie czego złączyć ponownie - wiem mało profesjonalnie ale na pewno przekonasz się czy to pomoże czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to spróbuje zrobić tak jak mówisz... Dzięki ;/ Pozdrawiam :(

 

[ Dodano: Nie Lis 25, 2007 21:17 ]

Ehhh... po odcięciu tego kabla z pinu 6(szaro-zielony) przyciski nadal świecą przy wyłączonym radiu... :)

Pomóżcie jak ktoś wie co z tym zrobić?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..., poniżej pełna lista pinów z kostki zasilającej:

 

1. Głośność zależna od prędkości jazdy (niebiesko-czerwony)

2. -

3. Wyciszanie radia sygnałem z telefonu

4. Po stacyjce +12V (czarny)

5. Sterowanie anteną automatyczną, zasilanie wzm. antenowego (czarno-biały), sygnał dla wyświetlacza +12V (czerwono-szary)

6. Podświetlenie klawiszy radia (szaro-zielony)

7. Zasilanie +12V (czerwony)

8. Zasilanie, masa (brązowy)

 

 

to może spróbuj minimalną wersję z kostki zasilania zasilanie +12 V po stacyjce lub bezpośrednio z akumulatora na piny 4 i 7 na 8 masa no i oczywiście antena na 5 pinie. Co to za radyjko? Może w instrukcji do niego znajdziesz coś na temat podświetlania przycisków...

 

Jeszcze jedna propozycja - może podświetlanie przycisków masz dlatego, że radyjko teraz dostaje na 4 i 7 zasilanie bezpośrednio z akumulatora (pisałeś wcześniej, że jakiś kabelek odciąłeś może to było zasilanie na 4 po stacyjce) Proponuje w takim razie na 4 puścić 12 V po stacyjce a na 7 prosto z akumulatora (tylko oczywiście 4 i 7 nie mogą być dodatkowo zwarte) i zobacz co będzie wtedy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłącze na pin 4 12v po stacyjce a na 7 prosto z akumulatora to bedzie tak jak było oryginalnie i radio bedzie działało tylko z włączonym zapłonem, a ja chce żeby mozna było uruchomić radio bez kluczyka...

Myślałem o tym żeby podłączyć na pin 6 kabelek który odciełem z pinu 4( 12v na stacyjke), ale wtedy było by podświetlenie tylko jak włącze zapłon a to też nie bedzie to co che, i nie wiem jeszcze czy na pinie 4 jest takie samo napięcie jak na pinie 6..

W instrukcji od radia nic o tym nie pisze :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam doświadczenia z pinem 6 proponuje pomiar napięcia pomiędzy nim a kabelkiem masowym nr 8. Ewentualnie poszperaj po forum może już ktoś się "trudnił" podobnym problemem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności