Skocz do zawartości

Sprawnośc akumulatora


Gość irzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko do Was - na ostanim przeglądzie u mechanika stwierdzono u mnie, że nie długo akumulator będzie do wymiany. Dostałem wydruk z badania i tam pisze, że sprawnośc akumulatora 75%. To dużo czy mało ? Faktycznie do wymiany ? Akumulator oryginalny Oplowski od samego początku od 2001 roku.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec nie znajac jak to wyznaczono czy tez jakie trasy pokonujesz,

75% to IMHO jeszcze nie tak zle, ale zywot juz sie konczy... i rzeczywiscie w skrajnym przypadku, krotkie trasy + niska temperatura moga spowodowac problem z rozruchem

inna sprawa ze akku ma juz 8 lat :) sporo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec nie znajac jak to wyznaczono czy tez jakie trasy pokonujesz,

75% to IMHO jeszcze nie tak zle, ale zywot juz sie konczy... i zeczywiscie w skrajnym przypadku, krotkie trasy + niska temperatura moga spowodowac problem z rozruchem

inna sprawa ze akku ma juz 8 lat :) sporo...

Są 2-3 dni w miesiącu co pokonuje 200-250km ale tak przeważnie to 30km na dzień.

Dwa tygodnie temu robiąc kosmetyke samochodowi, przez 3 godziny szło mi radio w aucie. Rano - nie mogłem odpalić auta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

tyle lat wytrzymała to i pora na niego

ale możesz jeszcze spróbować go po budzić na jakiś czas do życia

rozładuj do całkowicie a następnie naładuj powinno mu pomóc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli po trzech godzinach grania radia sie prawie rozladowal to jego moc rozruchowa jest niska tak wiec powoli konczy zywot (pojemnosc akku to jedno a rezystancja wewnetrzna to drugie) no chyba ze masz zestaw audio z zewnetrznym wzmacniczem i subwooferem :)

 

dlatego te 75% nie jest taka obiektywna liczba...

 

tak jak napisal andrzej_m55 - mozna go troche "odswiezyc" - ale pamietaj - rozladuj malym pradem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozeznawałem sprawe w sklepach. Pytałem głównie o Centre Future CA722 72Ah 720A. Ale sprzedawce zachwalali mi jakieś niemieckie akumulatory bodajże Premium czy coś takiego. Że ponoć też bardzo dobre a sporo tańsze od Futury !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo Premium nic nie mówi

Centra też była Premium

a to że Germany napisane - to drukarni Ci u nas dostatek, w Chinach też :)

Potrzebujesz aku, to kup dobry, np z polecanych na forum czyli "sprawdzony w boju" przez użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozeznawałem sprawe w sklepach. Pytałem głównie o Centre Future CA722 72Ah 720A. Ale sprzedawce zachwalali mi jakieś niemieckie akumulatory bodajże Premium czy coś takiego. Że ponoć też bardzo dobre a sporo tańsze od Futury !

Kup coś wreszcie!...nie czekaj jak piszący te słowa, bo się doczekałem jeszcze wymiany alternatora!

:-(;):) Kupiłem 74Ah firmy 4Max robiony na licencji Varty i O'K!(+nowy alternator Denso 105A)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat akumulator - zasluzyl juz na wymiane , ale tekst ze ma 75% sprawnosci , tak jak juz ktos pisal, co mierzyl mechanor, gestosć elektrolitu?, czy jakie napiecie pod obciazeniem czy ile pradu mozna szarpnąc z aku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności