Skocz do zawartości

xenon astra h - kontrolka reflektora ! problemik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam lampy xenonowe skrętne AFL w astra h 2008 rok. Wymieniełem jedną z nich (lewą )

bo była uszkodzona. Kupiłem drugą lampę i wymieniłem bebechy z tej starej uszkodzonej, podłączyłem do gniazdka, odpalam samochód i pojawia mi sie kontrolka od lampy przedniej (taka żółta z prawej strony). Diagnosta mi powiedział ze brakuje sterownika skrętu lampy (w drugiej lampie to jest) :-( w oplu koszt 900 zł, czy da radę oszukać komputer lub co lepsze zeby zaprogramować reflektory tak żeby widział je jako zwykłe lampy i żeby kontrolka zgasła ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, a nie możesz przełożyć modułu skrętu ze starej lampy? Został on uszkodzony? Jeśli tak tak zrób tak jak kolega wyżej radzi. Sprzedaj lampę i kup nową. Za uzbrojoną lampę na allegro zapłacisz ok 1000zł tymczasem taki moduł w ASO to wydatek grubo ponad 1000zł + kodowanie bo jeśli oni Ci nie zakodują to nie masz gwarancji na część. Jeśli chodzi o używany moduł to powiem Ci z góry że będzie ciężko. Na allegro są takie moduły, owszem ale do Vectry C / Signum. Poprostu astra z xenonem to rzadkość tym bardziej z AFL stąd takie braki na rynku wtórnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to chyba dobry temat, żeby się podpiąć..

czy ktoś miał jakieś konkretne doświadczenia z AFL w Astrze H?

tj. problem typu AFL przestało działać? :wesoly:

po uruchomieniu auta reflektory się samo-poziomują, kilka razy mruga kontrolka od AFL, po czym gaśnie.. jednak w jednym reflektorze soczewka została w pozycji lekko skręconej i nie reaguje na ruchy kierownicą.. drugi nie wiem czy działa (nie mam teraz auta nie mogę dokładnie zobaczyć..) w tym drugim na pewno przy ustawieniu na wprost soczewka też jest ustawiona na wprost.. jednak podejrzewam, że AFL nie działa w obu lampach..

hmm czy może AFL działa.. jednak tylko w trakcie jazdy? tylko dlaczego ta jedna jest lekko skręcona? hmm

dziwi mnie to że nie wyskakuje błąd na kompie (hamulec, gaz, stacyjka) ani żadna kontrolka? czy to będzie kwestia silniczków, sterowników, zaprogramowania czy czujników? pewnie prawdopodobna każda z możliwości jednak jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia może przedstawić najbardziej prawdopodobną wersje.. :beer:) bardzo proszę o pomoc...

 

aha jeszcze jeden ps. czy do Bi-Xenonów też pasują "zwykłe D2S" takie jak do Xenonów? podobno do Bi są z jakąś blaszką co przesuwając się zmienia z mijania na drogowe i na odwrót... jednak nie znalazłem różnych typów D2S :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość plastik78

Witam ja niestety też mam problem z AFL kupiłem astrę H uszkodzoną prawą stroną

< bez prawej lampy > kupiłem lampę z modułem takim samym jak z drugiej strony

jak wszystko podłączyłem bez zapłonu wszystkie światła świeciły jak tylko włączyłem zapłon prawa lampa skręciła w na maxa prawo i zgasła zamieniłem moduł z lewej< oryginalny > na prawą i lampa się wyprostowała , więc moje pytanie : czy moduł skrętu trzeba programować po wymianie czy po prostu kupiłem popsuty

 

 

a co do żarówek z tego co wiem to są D2S do soczewek i D2R do lamp ze zwykłymi odbłyśnikami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za info, jutro na 16 jestem umówiony w Oplu to może dowiem się czegoś więcej..

no i przekonamy się gdzie jest problem z moimi AFL.. napiszę później relacje..

 

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 02:48 ]

instrukcja, instrukcja i jeszcze raz instrukcja.. w moim przypadku okazało się... że wszystko działa!!! :D na szczęście dostałem wczoraj, i dzisiaj do niej zasięgnąłem, przed wizytą w serwisie i wygłupieniu się.. instrukcje po polsku to mojego auteczka :)

może komuś się przyda.. jeżeli masz bi-xenon i po uruchomieniu zapłonu kilka razy mruga Ci kontrolka AFL.. to znaczy, że reflektory są ustawione w trybie jazdy w UK.. wystarczy postępować wg instrukcji, przytrzymać dźwigienkę, włączyć zapłon do usłyszenia dźwięku i gotowe :) btw. AFL wg instrukcji działa od 10km/h ...

 

ps. nowe żarniki ori OSRAM już zamówione :)

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwigienka od kierunków do siebie - jakbyś chciał pogonić jakieś wolniejsze auto na lewym pasie przez 3 sekundy i przekręcasz zapłon.. trzymaj aż zasygnalizuje piknięciem :D

ale, dlaczego wszędzie te reflektory są określane jako bi-xenon, a wczoraj zauważyłem że do świateł drogowych jest osobna żarówka? i raczej nie ksenonowa.. muszę dokładnie zobaczyć jak odbiorę auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności