Skocz do zawartości

xenon astra h - kontrolka reflektora ! problemik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość plastik78

bo to jest bi-ksenon a h7 to jest jakby dodatkowe drogowe co ciekawsze gdybyś wyjął żarówkę h7 to w tej lampie włączy się drogowe w bi-ksenonie i po krótkiej chwili zgaśnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

dlaczego wszędzie te reflektory są określane jako bi-xenon, a wczoraj zauważyłem że do świateł drogowych jest osobna żarówka? i raczej nie ksenonowa..

Ksenon po przełączeniu na światła długie gaśnie. Bi-ksenon świeci się razem z żarówką na długich światłach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma samochodów które fabrycznie mają żarniki ksenonowe do świateł drogowych i świateł mijania??

jeżeli są jakim mianem się określa wtedy taki reflektor?

 

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 23:17 ]

i wszystko jasne.. znalazłem coś takiego:

"Biksenon od zwykłego ksenonu różni się dodatkowo światłem długim również realizowanym na bazie ksenonu.

 

Biksenon przeważnie realizowany jest na bazie przesuwnego palnika ksenonowego lub przesuwnej przysłony palnika. W przypadku przeróbek zestawami HID biksenon jest prosty do zrealizowania przy oświetleniu typu H4, H13, HB5. Pozostałe typy oświetlenia pozwalają na łatwe przerobienie na ksenon, natomiast biksenon wymaga zmiany/przeróbki lampy.

 

Zdecydowanie odradza się realizowania długich świateł na bazie osobnego palnika xenonowego z dwóch powodów:

 

- ksenon po włączeniu rozpala się pare sekund i świeci nieefektywnie przez pierwsze chwile. Długie bardzo często włączamy na chwilę w celu szybkiego doświetlenia drogi i tu oddzielny palnik ksenon się nie sprawdzi.

 

- ksenon jest wrażliwy na mruganie / częste odpalanie, czyli montaż go jako osobnego palnika dla długich nie wpłynie korzystnie na jego żywotność."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a nie ma samochodów które fabrycznie mają żarniki ksenonowe do świateł drogowych i świateł mijania??

jeżeli są jakim mianem się określa wtedy taki reflektor?

Mam zestaw fabrycznych świateł bi-ksenonowych.Sa to bi-ksenony skrętne plus doświetlanie zakrętów.Zarowka na swiatla mijania jest to lampa wyladowcza D2S,na dlugie jest H1,na doswietlanie zakretow tez jest H7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze z tego wszystkiego jest jednak to, że o tym, że lampa jest bi-xeonowa decyduje przesłona która zmienia strumień światła z żarówki D2S z "krótkiego" na "długi"

faktycznie dzisiaj na ścianie wieczorem sprawdzałem, H7 jest dodatkowo.. i chyba "świeci na boki"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plastik78

ahir przecież to już pisałem, przy bi-ksenonie przy zmianie świateł krótkie długie słychać stuk trzaśnięcie .A czy h7 zapala się przy doświetleniu z afl to nie jestem pewien przecież oślepiała by innych kierowców moim zdaniem jest to dodatkowe drogowe przynajmniej w astrze h :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

.A czy h7 zapala się przy doświetleniu z afl to nie jestem pewien przecież oślepiała by innych kierowców moim zdaniem jest to dodatkowe drogowe przynajmniej w astrze h

Żarówka H7 na doświetlanie zakrętów zapala się poniżej 40 km/h.Po drugie zapala się jak się włączy kierunkowskaz albo skręci kierownica około 90*.Po trzecie bi-ksenony skrętne z systemem AFL skręcają się z ruchem kierownicy około 15* w obu kierunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Gość faflusniak

Witajcie. Wyglądać będzie dziwnie, ale..... Sprawa wyglada nastepująco. Mam AH po dzwonie, kupilem ze zwyklymi ahl, w autp wyszlo w afl. Dowiedzialem sie po moim dzwonie. Lampy wymienilem, ale moduly po 300pln..... Dzis wpakowalem land rover, koncowka 70, reszta numeru ten sam. Czekaja mnie jeszcze testy drogowe, ale przez op-com działa. Jedyne co, to mam błąd b1455-00 , brak opisu. Nie wiem czy to wina modulow czy elektryki (dorabiana kostka z 8 pinowej). Dam znac. Auto z19dt, model 2006 produkcja 2005

 

Afl astra h modul zamiennik

Astra h modul skretu zamiennik

 

Tagi dla wujka google

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności