Skocz do zawartości

temperatura


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy po przejechaniu 400km i jeździe 140-150 na h, normalna jest temperatura 40-50st. Jechałem w nocy, było zimno. Jak myślicie termostat, czy czujnik. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zeszłym roku miałem podobnie. Jak było w granicach zera temp. dochodziła do 48-50, ale jak przyszły mrozy to temperatura max. 38-42. Nawiew lekko ciepły i jazda w czapce i rękawiczkach.

Po wymianie termostatu jest już OK,aktualnie po ok. 5-6 km mam temperaturę na poziomie ok. 80 i tak się mniej więcej trzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Wiem że dużo pisano już na ten temat, ale jedni piszę że "ten typ tak ma" i temp. 80°C jest czymś normalnym i właściwym, a inni że nominalna to 90°C i tego należy się trzymać.

15 grudnia kupiłem SIGNUM-a COSMO 1,9 CDTI 110kW 2006 r. - jestem mile zaskoczony, tym bardziej iż jest to mój 7 samochód z kolei.

Chyba jest u mnie problem gdyż maksymalna temparatura jaką osiągnąłem to 85°C ( 30 kilometrów trasa + 1,5 - godzinne oranie w korkach w mieście), generalnie osiągam maksymalnie 80°C podczas normalnego poruszania się po mieści, poza tym codziennie dojeżdzam do pracy 22 km, tutaj nigdy nie osiągnąłem 80°C, raczej 75°C.

Czy to normalne!:)? Każdy mój poprzedni samochód osiągał 90-95°C, w dwóch przypadkach 100°C było normą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 7 samochód z kolei

a ile z nich to diesle a w szczegolnosci CR?

 

jak chcesz to zrob prosty test - jak bardzo spada ci temp na postoju z wlaczonym silnikiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 7 samochód z kolei

a ile z nich to diesle a w szczegolnosci CR?

 

jak chcesz to zrob prosty test - jak bardzo spada ci temp na postoju z wlaczonym silnikiem...

 

Witam i dziękuję za szybką Twoją reakcję.

Najpierw miałem 2 benzyniaki - VW Corrado G60 potem Opel Omega MV6 - te trzymały bardzo wysoko temperatury nominalne (ok. 100°C), potem już przesiadłem się tylko na diesle - nie wiem co to CR ale były to m.in. FORD MONDEO 2,0 TDCI 131 KM, ROVER 75 2,0 CDTI 136 KM, JAGUAR S-TYPE 2,7 BITURBO 207KM. Były to zatem nowoczesne silniki diesla tak jak zresztą ten co mam obecnie w Signumie, jednakże ich temperatury pracy zawsze oscylowały w okolicach 90°C ą2-3°

Co do postoju to temperatura spada bardzo minimalnie 2-3°C jednakże jeśli stoję na odpalonym silniku ok. 10 min to i tak wzrośnie do stanu jaki był w momencie zatrzymania, a nawet nieznacznie przekraczając go.

Czyli temp. silnika w momencie zatrzymania 80°C, po zatrzymaniu 2-3°C ( no może 4°C) w dół na przestrzeni maksymalnie 1 minuty, potem bardzo powolny wzrost nawet do 81-82°C po ok. 10 minutach - oczywiście bez przygazówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak ma byc (chyba :) )

u mnie tak samo

to ze temp jest 80 stopni a nie 90 jak np w mondeo to wynika z umiejscowienia czujnika temp, jak rowniez ze wskazan wskaznika... i paru innych bajerow...

wazne ze trzyma te 80 a nie spada np do 40...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności